دستگاه صوتی خود را انتخاب کنید

1. منوی Studio را باز و Studio Setup را انتخاب کنید.

نکته: در نسخه ی قبل کیوبیس این آپشن ها به نام های Devices و Device Setup نام دارند.

2. در بخش Devices گزینه ی VST Audio System را انتخاب کنید.

3. رابط کاربری صوتی خود را از منوی کشویی ASIO Driver انتخاب کنید.

4. در حالی که Driver ASIO برای رابط صوتی انتخاب شده است، با کلیک روی OK، Setup Device را ببندید.

 

اضافه کردن یک Output Bus

1. منوی Studio را باز و Connections Audio را انتخاب کنید.

2. تب Outputs را انتخاب و دکمه Add Bus را کلیک کنید.

توجه داشته باشید: اگر قبلا Bus هایی را تنظیم کرده اید که درست کار نکرده اند، آنها را یکی پس از دیگری راست کلیک و Remove Bus را انتخاب کنید.

3. Configuration را روی Stereo و Count را روی 1 بگذارید. در زیرName  Bus می توانید Bus خود را تغییر نام دهید. ما در این مثال آن را Additional Bus نامیده ایم. برای ایجاد Bus روی Add Bus کلیک کنید.

4. این در حال حاضر یک Stereo Out Bus  به میکسر اضافه شده است. شما می توانید صوت را از این خروجی به رابط صوتی Native Instruments خود هدایت کنید. حالا خروجی های شما باید بسته به نوع کارت صدای Native Instrument که استفاده می کنید، تنظیم شود. می توانید خروجی های انتخابی خود را از منوی کشویی Device Port انتخاب کنید.

توجه: طبیعتاً می خواهید خروجی های استریوی اصلی رابط کاربری صوتی خود را انتخاب کنید. تنظیمات پیچیده تر ممکن است برای تنظیمات پیچیده تر شاید لازم باشد خروجی های مختلفی انتخاب کنید یا حتی باس های بیشتری اضافه کنید تا بتوانید گزینه های بیشتری برای کار داشته باشید.

 

اضافه کردن یک باس ورودی

1. منوی Studio را باز و Audio Connections را انتخاب کنید.

2. تب  Inputs را انتخاب کنید و دکمه Add Bus را بزنید.

توجه داشته باشید: اگر قبلا Bus هایی را تنظیم کرده اید که درست کار نمی کنند، یکی پس از دیگری روی آنها راست کلیک و Remove Bus را انتخاب کنید.

3. اگر به اتصال های استریویی نیاز دارید که به Cubase وصل شود Configuration را روی Stereo و Count را روی 1 بگذارید. اگر به اتصال کانکشن های مونو به کیوبیس نیاز دارید Configuration را روی Mono وCount را روی 2 بگذارید. در بخش Bus Name می توانید Input Bus را تغییر نام دهید. ما در این مثال نام آن را Additional Bus گذاشته ایم. برای ایجاد Bus روی Add Bus کلیک کنید.

4. در حال حاضر یک استریو جدید یا دو مونو اضافه شده است. شما می توانید با استفاده از این ورودی برای ضبط، صدا را از رابط صوتی Native Instruments خود به Cubase انتقال دهید. بعد، در ستون Device Port کلیک کنید تا ورودی های صوتی رابط کاربری خود را برای Bus های ورودی جدید خود انتخاب کنید.

شما می توانید برای یادگیری کامل کیوبیس از دوره های آموزشی کیوبیس موجود در همین سایت استفاده کنید.