من برای اولین بار در پوستر یک فیلم متوجه این اثر خیره کننده شدم. سپس آن را دوباره در تبلیغات مشاهده کردم و تصمیم گرفتم به عنوان سرگرمی روی آن کار کنم و به شما هم آموزش بدهم. برای خود من ایجاد آن کار بسیار ساده ای بود و امیدوارم شما هم به سادگی بتوانید از پس این کار بر بیایید. در ابتدا تصویر خیلی طبیعی به نظر می رسد، اما بیشتر که به تصویر نگاه می کنید، بیشتر ذهن شما را درگیر می کند. این افکت فقط یک خطای دید است. از این آموزش جالب لذت ببرید.

در این آموزش قصد داریم با استفاده از یک عکس از روبرو و با یک پروفایل این افکت زیبا را ایجاد کنیم. این افکت جذاب را ممکن است در پوستر فیلم ها هم دیده باشید.

کار را با یک عکس پروفایل و یک عکس از روبرو شروع کنید. چند عکس از خودتان بگیرید یا چند عکس که از قبل گرفته اید را انتخاب کنید. همچنین می توانید از عکس شخص دیگری هم استفاده کنید. من در این آموزش از همین تصویر خانمی که در Adobe بوده استفاده می کنم.

کار را با پروفایل شروع می کنیم.

گام اول:

با ابزار Quick Select ناحیه سفید را انتخاب کنید یا ابزار Magic Wand را به کار بگیرید.

گام دوم:

انتخاب خود را برعکس کنید تا فقط چهره ی زن انتخاب شده باشد نه محیط سفید رنگ. Ctrl+Shift+I یا Command+Shift+I را بگیرید.

گام سوم:

با گرفتن Ctrl+J یا Command+J بخش انتخاب شده را در یک لایه ی جدید کپی کنید.

گام چهارم:

در بخش نمای روبرو را انتخاب کنید چون می خواهیم آن را به درون نمای نیم رخ Drag کنیم تا دو تصویر به یک Document تبدیل شود.

در حالی که Move tool فعال است تصویر روبرو را کلیک کرده و نگه دارید.

سپس این عکس را روی تصویری که در تب بالا قرار دارد بکشید.

در حالی که هنوز کلید موس را رها نکرده اید صبر کنید تا تب بالایی باز شود.

عکس را کشیده و روی عکس دوم رها کنید. حالا دو تصویر در یک لایه در یک Document قرار دارند.

نکته: در تصویر پروفایل بهتر است که موها بالا جمع شده باشد پس موها را کنار بزنید تا گردن و همه چیز قابل مشاهده باشد و یک سیلوئت خوب داشته باشیم. اما در مورد تصویر روبرو وجود مقداری مو کمک کننده هم هست چون قاب بندی تصویر را بهتر می کند، در ادامه متوجه منظورم می شوید.

گام پنجم:

در مرحله می خواهیم از یک Clipping Group استفاده کنیم تا دو تصویر را در هم ادغام کنیم. کلید Alt/Option را بگیرید. موس را بین دو لایه حرکت دهید. می بینید که یک فلش کوچک ظاهر می شود. با یک کلیک ماسک اعمال می شود. حالا لایه ی بالایی به بخش شفاف لایه ی زیرین خود محدود می شود.

گام ششم:

حالا باید تصویر را حرکت داده و سایز آن را تنظیم کنیم تا در آن محدوده بگنجد. میخواهیم لب ها و بینی در آن جا شود. ابتدا مطمئن شوید که لایه ی بالایی هنوز فعال است سپس برای تبدیل، Ctrl/Command+T را بگیرید.

کلید Shift را بگیرید تا حرکت یکپارچه باشد و Alt/Option را بگیرید تا سایز تنظیم شود. یعنی Option+Shift یا Alt+Shift را بگیرید. نقطه ی موجود در گوشه ی کادر را بگیرید و بکشید تا سایز دلخواهتان ایجاد شود.

گام هفتم:

ممکن است لازم باشد تصویر را کمی بچرخانید تا به نمای درستی برسد. برای چرخاندن تصویر نشانگر موس را به خارج از نقطه ی گوشه ی کادر ببرید تا یک فلش خمیده را ببینید. حالا روی آن فلش خمیده کلیک کرده و آن را بکشید تا لایه بچرخد.

گام هشتم:

همانطور که می بینید آن حالت خاص تصویر کم کم در حال نمایان شدن است. حالا فکر می کنم بهتر است بک گراند را با رنگ سیاه پر کنیم. کلید D را بزنید تا نمای جلو و بک گراند ریست شود.

روی بک گراند کلیک کنید.

Option+Delet یا Alt+Backspace را بگیرید تا محیط با رنگ فعلی عکس پر شود.

حالا همانطور که می بینید تصویر دلخواهمان ایجاد شده است. در تصویر زیر می بینید که کاملا همان حالت خطای دید ایجاد شده است.

برای همراهی در این آموزش، از شما متشکریم.

شما می توانید برای یادگیری آموزش های بیشتر، از دوره های فتوشاپ موجود در همین سایت استفاده کنید.