با افزایش هک حساب های رسانه های اجتماعی به طور فزاینده، کاربران باید مطمئن شوند که هر گونه اقدام امنیتی موجود برای جلوگیری از این اتفاق را انجام داده اند. این امر برای اکانت های Instagram که متعلق به فیسبوک است، جایی که هک شدن حساب به طور خاص یک مشکل تکراری است، نیز بیشتر ضروری است.

یکی از بهترین راه های محافظت از هر حساب اینترنتی استفاده از Two-Factor Authentication یا (2FA) است. 2FA با دریافت اطلاعات افزوده ای که فقط خود کاربر می داند کمک می کند که تلاش های افراد غیر از صاحب اکانت برای ورود به اکانت ناکام بماند.

اینستاگرام هم زمانی از 2FA پشتیبانی می کرد اما حالا با وصل شدن به شماره تلفن کاربر و ارسال پیام متنی اعتبارسنجی را به انجام می رساند اما این روش نیز ناایمن شناسایی و باعث بروز اتفاقاتی مانند هک سیمکارت می شود. هفته ی گذشته اما اینستاگرام اعتبارسنجی دو مرحله ای غیر وابسته به SMS را به اپلیکیشن خود افزوده است که قابلیت پشتیبانی از اپلیکیشن های جانبی را نیز دارد.

با فعال کردن تایید دو مرحله ای حتی اگر شخص دیگری با هک کردن از پسورد شما آگاه شده باشد یا خیر، شما تنها فردی خواهید بود که می تواند از دستگاه دیگری به اکانت شما دسترسی داشته باشد، پس این قابلیت ارزش وقت گذاشتن و فعال سازی را دارد. در این مطلب روش این کار را به شما آموزش می دهیم. برای این کار ابتدا باید یک اپلیکیشن اعتبارسنج دانلود و نصب کنید که این کار مراحل زیر را به دنبال دارد.

ما در این مطلب از نرم افزار Google Authenticator استفاده می کنیم اما Authy هم یکی دیگر از گزینه های تست شده است که واقعا کارکرد خوبی دارد.

 

روش ایمن سازی اکانت اینستاگرام با تایید دو مرحله ای یاTwo-Factor Authentication

1. اپلیکیشن اینستاگرام را روی iPhone خود باز کرده و در صورتی که به اکانت خود وارد نشده اید وارد شوید. 

2. در گوشه ی پایین سمت راست روی عکس پروفایل خود کلیک کنید.

3. در صفحه ی پروفایل خود دکمه ی سه خط را در گوشه ی بالا سمت راست، بزنید.

4. در منویی که باز می شود در قسمت پایین گزینه ی Settings را بزنید.

5. گزینه ی Two-Factor Authentication که زیر Privacy and Security Settings است را بزنید.

6. Get Started را بزنید.

7. Authenticator را بزنید.

8. Next را بزنید.

9. در پیامی که می گوید اینستاگرام قصد باز کردن Google Authenticator را دارد دکمه ی Open را بزنید.

10. پیامی در Authenticator مشاهده می کنید که می گوید آیا می خواهید برای اکانت اینستاگرام خود یک Token اضافه کنید؟ برای تایید این موضوع دکمه ی Yes را بزنید.

11. روی توکن اینستاگرام کلیک کرده و نگه دارید تا کد در کلیپ بورد کپی شود.

12. به اینستاگرام بازگردید و روی فیلد ورودی کد کلیک کرده و نگه دارید سپس روی Paste کلیک کنید تا کد Authenticator وارد شود.

به همین سادگی 2FA روی اینستاگرام شما فعال شد. دقت کنید که وقتی دستگاهی را به این روش اعتبارسنجی می کنید نیازی نیست هر بار که به اپ وارد می شود این این کار را بکنید اما اکانت شما ایمن می ماند.