شما می توانید با کمک آپشن Import Text در تب Text Editor روی پنل ابزار اتوکد فایل های متنی TXT و MS را به عنوان Mtext به اتوکد وارد کنید. اگر متن را از Note pad وارد کنید فرمت بندی متن بازیابی نمی شود اما اگر از فایل RTF وارد کنید فرمت بندی نیز حفظ می شود.

در این مطلب هر دو روش این کار را برای شما شرح می دهیم. کار را با وارد کردن متن از TXT که معمولا به فایل Note Pad شناخته می شود شروع می کنیم.

 

وارد کردن متن از فایل TXT:

دستور MTEXT را به کار بگیرید و در بخش طراحی یک تکست باکس بسازید. در این حالت یک تب Text Editor به صورتی که در تصویر زیر می بینید، تا زمانی که  دستور MTEXT فعال باشد ظاهر می ماند. از پنل Expanded Tools در تب Text Editor گزینه ی Import Text را انتخاب کنید، فایل TXT که متن مورد نظرتان در آن قرار دارد را پیدا کرده و روی Open کلیک کنید تا متن به اتوکد وارد شود. 

بعد از وارد کردن متن می توانید قالب بندی را با استفاده از تب ویرایشگر متن در پنجره اتوکد اضافه کنید.

 

وارد کردن از فایل Word:

شما می توانید متن را با فرمت های آن از یک فایل MS Word وارد کنید، اما گزینه Import Text، همانطور که در بالا نشان داده شده، فقط  فرمت های TXT و RTF را به رسمیت می شناسد، بنابراین قبل از وارد کردن متن باید فایل word (.DOC) را به یک فایل RTF تبدیل کنید.

برای تبدیل یک فایل word به RTF فایل آن را در  wordMS باز و سپس روی گزینه Save as در منوی File کلیک کنید و فرمت RTF را از منوی باز شونده ی موجود در پنجره ی Save As، همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است، انتخاب کنید. 

حالا دستور MTEXT را دوباره به کار بگیرید و Import Text را از قسمت ابزارهای ویرایشگر متن انتخاب کنید. این بار، همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است، از پنجره ی Open فرمت را به RTF تغییر دهید. فایل RTF را انتخاب کنید و بر روی Open کلیک کنید، به این صورت متن شما با تمامی قالب بندی های آن در AutoCAD وارد خواهد شد. 

جدای از این روش ها شما می توانید جداول اکسل را نیز مستقیما به عنوان یک لینک داده و همچنین به عنوان یک مدخل طراحی مستقل وارد کنید.