دلایل زیادی برای علاقه به یادگیری روش ساخت اپلیکیشن ها با استفاده از زبان متن باز Apple به نام Swift وجود دارد که از جمله آنها می توان به کاربری ساده، امنیت و سرعت اشاره کرد.

 

1. Swift متن باز است

تصمیم اپل برای متن باز کردن Swift پذیرش و توسعه ی این زبان را سرعت بخشیده است. بر اساس شاخص ماهانه ی TIOBE در ماه مارس 2017 زبان Swift یکی  از 10 زبان محبوب برنامه نویسی در جهان شد.

 

2. یادگیری Swift آسان است

اپل زبان برنامه نویسی خود را به گونه ای طراحی کرده است که یادگیری و استفاده از آن آسان باشد و و سادگی سینتکس آن با پایتون برابری کند. این یعنی شما می توانید اپلیکیشن های خود را خیلی سریع تر از حالتی که با استفاده از پلت فرم Dev کار می کنید بسازید. برخی افراد می گویند تنها در 3 الی 4 ماه می توان با این زبان ایده های اپلیکیشن خلاقانه خود را پیاده سازی کرد.

 

3. Swift سریع است

افرادی که با این زبان کار کرده اند می گویند کد ایجاد شده به وسیله ی Swift به اندازه ی کد کامپایل شده ی زبان C سریع است. این زبان به گونه ای طراحی شده که همه ی کارهای لازم و تکراری را به صورت خودکار انجام می دهد. به گفته ی خود اپل الگوریتم های جستجو در این زبان می توانند تا 2.6 مرتبه سریع تر از زبان شیء گرای C و تا 8.4 مرتبه سریع تر از پایتون 2.7 باشند.

Swift یک زبان سریع و جامع است که قابلیت فیدبک دادن آنی و امکان به کارگیری در کدهای موجود زبان شیء گرای C را نیز دارد.

 

4.Swift در دسترس است

 زبان برنامه نویسی خود به خود ایجاد نمی شود شما برای شناخت ایده هایی که دارید باید زبان مورد نیازتان را یاد بگیرید، به همین خاطر است که اپل منابع بی شماری را برای یادگیری این زبان فراهم کرده است. از جمله این منابع می توان Playgrounds app را نام برد که به شما در یادگیری تمامم جنبه های این زبان کمک می کند.

 

5. Swift ایمن است

تیم توسعه ی سوئیفت روی امنیت تمرکز زیادی دارند. به همین خاطر است که وقتی با این زبان کار می کنید نباید از هیچ کد دیگری که امنیت درستی ندارد استفاده کنید و باید از قراردادهای به روز برنامه نویسی استفاده کنید تا امنیت کافی را در اپلیکیشن های خود داشته باشید.

 

6. Swift یک زبان آشناست

اپل به سخت کوشانه تلاش می کند تا همه مطمئن شوند که یادگیری سوئیفت آسان است. اگر با این زبان کار کرده باشید و اپلیکیشن هایی را ساخته باشید به خوبی می دانید که جنبه های مشترک زیادی را با دیگر زبان ها دارد که همگی از جمله ویژگی های برتر زبان های مختلف هستند که در قالب این زبان گرد آمده اند.

 

7. Swift آینده ی پیشرفته ی اپل است

اپل بزرگترین شرکت در جهان است، بنابراین باید استفاده از پلت فرم های توسعه آن را ترجیح داد. به گفته اپل، از زمان راه اندازی فروشگاه App این شرکت تنها 16 میلیارد دلار را برای توسعه دهندگان در ایالات متحده به ارمغان آورده است. با توجه به موفقیت اپل، منطقی است که از سیستم عامل های خود مخصوصا iOS، پشتیبانی کند اما نباید macOS، tvOS، watch OS و روزی car OS را هم نادیده گرفت.

 

آموزش صفر تا صد سوئیفت

 

8. Swift آماده پذیرش سرمایه گذار است

از انجا که سوئیفت متن باز است می توانید از کد آن در لینوکس و اندروید نیز استفاده کنید. این ویژگی برای کسانی که در حال ساخت راهکارهای کاربر/سرور هستند فوق العاده است.

همچنین روی هر مرورگر در هر پلت فرمی می توانید با استفاده از IBM Swift Sandbox، یادگیری سوئیفت را آغاز کنید و اپلیکیشن های سمت سرور سوئیفت خود را توسعه داده و پشتیبانی کنید.

 

9. می توانید آزمایش کنید

اپل یک حالت "زمین بازی" در سوئیفت ایجاد کرده است. شما می توانید با استفاده از زمین بازی ایده های خود در زمینه ی اپلیکیشن ها را امتحان کنید و از آنجا که این برنامه از اپلیکیشن شما جدا است حذف ایده هایی که خوب جواب نمی دهد بسیار ساده است.

 

10. جنبه ی اقتصادی سوئیفت

برای توسعه دهندگان این زمینه، کار زیاد است. این یعنی اگر متوجه شوید که استعداد اپلیکیشن سازی با سوئیفت را دارید این شانس وجود دارد که بتوانید مخارج زندگی خود را از طریق آن تامین کنید. بر اساس تحقیقات به عمل آمده، درآمد ماهانه ی یک توسعه دهنده ی iOS در ایالات متحده امریکا در پایین ترین حالت از 115000 دلار در سال شروع می شود.

 

11. تعهد اپل نسبت به سوئیفت

این زبان برنامه نویسی در سال 2014 توسط اپل معرفی شده و تا کنون به نسخه 4 خود رسیده است و کار توسعه ی نسخه 5 آن در حال انجام است. این موضوع از ان جهت اهمیت دارد که نشان می دهد اپل برای این محصول خود نیز مثل سایز محصولات نقشه ی راه مشخصی دارد و به پیشرفت و توسعه ی روزافزون آن اهمیت بالایی می دهد.

 

12. منابع بسیار زیادی برای یادگیری سوئیفت وجود دارد

دامنه های رایگان زیادی برای یادگیری این زبان کار می کنند و شما می توانید با استفاده از این منابع رایگان به طور کار راه آغاز تا تسلط کامل بر این زبان را پیش بگیرید. با جستجویی اندک در نت می توانید به این منابع دسترسی پیدا کرده و سوئیفت را یاد بگیرید.

 

شما می توانید از دوره رایگان بررسی ویژگی های سوئیفت 3 استفاده کنید.

همچنین می توانید برای یادگیری کامل سوئیفت از دوره آموزشی صفر تا صد سوئیفت موجود در همین سایت استفاده کنید.