یک سیستم مدیریت خوب برای ساخت پروژه ها باید شامل مدلسازی BIM و کلیه قابلیت های لازم برای ارائه خدمات مدیریت پروژه و امور معماری باشد. Revit که محصول Autodesk است بسیاری از آیتم های مورد نیاز برای انجام یک پروژه را دارد و یکی از معدود نرم افزارهای BIM است که به این خوبی کار می کند. اگر در حال بررسی دیگر نرم افزارها بررای مدیریت پروژه ی خود هستید یا به این فکر می کنید که چگونه با به کاری گیری تکنولوژی در ساخت، هزینه ها را کاهش دهید، این مطلب را بخوانید.

 

روش کاهش هزینه با Revit

نماهای واقع نمایانه بسازید

نرم افزارهای مدرن BIM و CAD مثل Revit منابع را برای مدیریت بیش از یک پروژه در اختیار کاربران خود می گذارند. قابلیت های بازسازی سه بعدی و مجازی برای فروش و بازاریابی، برای مرمت بناها و اینگونه موارد واقعا کارآمد هستند و به علاوه این نرم افزارها ابزارهای فوق العاده ای برای ایجاد پیش طرح را هم در اختیار می گذارند.

قابلیت های واقعیت مجازی و مدلسازی Revit بهره وری را از طریق افزایش ارزش پروژه برای بازدید کنندگان و دیگر گروه های علاقه مند افزایش می دهد. یک تیم مدیریت می تواند به راحتی نمایی مجازی و کامل از ساختمان یا پروژه را برای افراد مربوطه به نمایش بگذارد.

 

با استفاده از Revit نسخه های چاپی دو بعدی تهیه کنید

Revit BIM علاوه بر ایجاد چندین پروژه ی مهندسی می تواند بسیاری از بخش های مورد نیاز کار را نیز به صورت خودکار انجام دهد. اگر نیاز باشد می توانید از هر مرحله از پروژه از کار خود پرینت بگیرید یا مراحل مختلف را به طور کلی در محیط BIM مدیریت کنید.

 

هزینه های دقیق پیگیری و تکمیل پروژه

در نرم افزار Revit هزینه ردیابی و پیش بینی به عنوان بخشی از BIM است و این فرصت را برای پروژه های ساختمانی ابتکاری فراهم می کند تا از طرح های معماری خود به عنوان یک سیستم برنامه ریزی منابع سازمانی ERP برای کل پروژه استفاده کنند.

 

مشاهده دوره آموزشی صفر تا صد رویت آرکیتکچر سطح 1

مشاهده دوره آموزشی صفر تا صد رویت آرکیتکچر سطح 2

 

افزایش ارتباطات

مدل سازی معماری Revit اطلاعات لازم برای مدیریت کل پروژه ساختمان را در یک پلت فرم ارائه می کند. با توجه به ماهیت گسترده یک مدل 3D، بسیاری از مدیران پروژه از Revit Live به عنوان یک سیستم برای کنترل ارتباط با طرفین مختلف استفاده می کنند. Revit live یک محصول Autodesk است که در آن فایل های 3D شما به صورت امن در سرورهای Autodesk میزبانی می شوند. هر کسی که دارای مجوزهای کاربر و یک اتصال  اینترنتی باشد می تواند به برنامه ها و سایر منابع Revit دسترسی داشته باشد.

 

از ساخت تا آخرین مرحله

از پیش طراحی Revit و محیط های 3D استفاده کنید تا قبل از ساخت و ساز بتوانید ساختمان را تست کنید و سپس آن را برای مدیریت نگهداری در طول سال ها استفاده کنید. یک پروژه که به خوبی طراحی شده باشد می تواند آزمایشات زمان را تحمل کند.

پروژه های ارزان و کوتاه مدت ممکن است به همان اندازه از مهندسی قوی که نرم افزار هایی مانند Revit ارائه می دهند، سود نبرند. پروژه های بلندمدت وکیفیت ساخت و ساز نیاز به طرح های یکپارچه دارد.

 

ادغام مدیریت چند رشته ای

Revit Architecture به عنوان یک BIM چند رشته ای طراحی شده است. طرحهای ساخته شده در Revit نه تنها برای طرح های مکانیکی، ساختاری، سایت یا حتی بر روی پیمانکاران تمرکز دارد بلکه با  همه شرکت کنندگان در یک پروژه می تواند کار کند.  این قابلیت، هزینه های اضافه را از فرایندهای پیش نویس متعدد کاهش می دهد و با تسهیل ارتباطات و مدیریت، کیفیت را افزایش می دهد.

این ویژگی برای پروژه های ساختمانی مدرن که در هر مرحله از ساخت و ساز اغلب طراحان خاص خود را دارند که بخش های ضروری این تیم هستند ضروری است.

 

یک سیستم پیش نویس چند پلت فرم ایجاد کنید

فایل های Revit  از دستگاه های VR به رایانه ها و گوشی های هوشمند در چندین پلتفرم در دسترس قرار می گیرند و باز هم، افزایش ارتباط بین پیمانکاران، مهندسان و سرمایه گذاران فرصت های زیادی برای افزایش سود فراهم می کند.

یکی از پروژه های  اخیر که از قابلیت چند پلتفرم و از Revit Architecture استفاده کرد برج های شانگهای طراحی شده توسط Gensler بود. مدیریت پروژه های طراحی، ساخت و ساز و مهندسی برای ایجاد یک آسمان خراش مدرن آسان نیست. اما تیم برج شانگهای با استفاده از BIM قادر به افزایش کارایی و کاهش هزینه ها شد.

 

مدل دقیق از سازه های موجود

نرم افزار Revit با ReCap ادغام می شود و این فرصتی باور نکردنی برای برنامه ریزی هزینه ها، مدیریت پروژه ها و ایجاد مدل های دقیق 3D برای ساخت و ساز جدید در ساخت و ساز قدیمی است. ReCap اطلاعات نقاط را از تصاویر می گیرد و به Revit می دهد تا مدل آن را بسازد و مدل ساخته شده دقیقا تصویر واضحی از ساختمان مورد نظر خواهد بود. اگر قرار بر انجام یک بازسازی عظیم باشد می توان این پروسه را چندین بار انجام داد و بخش هایی از ساختمان را که پنهان مانده به تصویر کشید.

 

معماری سبز اقتصادی تر است

معماری سبز، زمانی که به خوبی برنامه ریزی شده باشد، باعث صرفه جویی در ساخت و ساز صرفه جویی می شود و ارزش پروژه را افزایش می دهد. ساختمانی که به خوبی برنامه ریزی شده می تواند طرح طبیعی یک پروژه و یک سایت را برای رسیدن به گواهینامه های سبز پیش بگیرد. علاوه بر این، طراحی خوب در سیستم های مکانیکی، بخش مهمی از ساخت سبز را در بر میگیرد.  با BIM، شما قادر خواهید بود به طور موثر برنامه ریزی و طراحی یک سیستم مکانی برای پروژه های کلیدی برای دستیابی به سطح پایین تولید انرژی و سطح بالایی از امتیاز گواهینامه سبز را به انجام برسانید.

 

روش کاهش هزینه با Revit

بهترین مهندسی برای کار با Revit مهندسی است که درک عمیقی از هر دو عمل مدلسازی 2D CAD و 3D داشته باشد. در این زمینه باید در حیطه ی پیش نویسی با کیفیت هم تجربه چند پروژه ی کاری در این صنعت را داشت. به علاوه برای کاهش هزینه باید کار را به متخصصین معماری و مهندسی واگذار کرد.

 

تجربه ی 2D و 3D

درک معماری نوین به تجربه ی عمیق در زمینه های مختلف نیازمند است که مهمترین زمینه ی لازم برای کاهش هزینه ها در Revit قدرت درک چگونگی کارکرد blueprint و اسناد در محیط سه بعدی است. همانطور که قبلا گفته شد این توانایی بر مهندسی ساختاری، مهندسی سایت و کارتوگرافی تاثیر می گذارد.

 

تجربه ی پیش نویسی با کیفیت

پیش نویسی با کیفیت به آن معناست که تیم استفاده کننده از Revit مرتبا از نرم افزار Autodesk و دیگر سیستم های BIM برای کارهای معماری مشتریان خود استفاده کند. یک تیم معماری خوب باید با به کارگیری اطلاعات مدلسازی ساختمان و پروسه های مجازی سازی، روی معماری و طراحی متمرکز شود. چنین تیمی باید به خوبی بر حوزه های صنایع تکنولوژیک و بودجه و سرمایه مسلط باشد. این ترکیب به تیم توانایی متمرکز شدن روی اصل تجارت ساخت سازه های معماری را می دهد.

 

شما می توانید برای یادگیری کامل رویت آرکیتکچر از دوره های آموزشی موجود در همین سایت استفاده کنید:

دوره آموزشی صفر تا صد رویت آرکیتکچر سطح 1

دوره آموزشی صفر تا صد رویت آرکیتکچر سطح 2