Rhinoceros 5 ابزار مدلسازی برای طراحان و معماران

RhinoCeros یا Rhino از زمان تاسیس در سال 1998 به یکی از ابزارهای استاندارد مدلسازی سه بعدی برای طراحان و معماران تبدیل شد.

شما می توانید کار را از طراحی ساده، مدلسازی فیزیکی، اسکن داده ها یا فقط یک ایده شروع کنید و تامین ابزارهای لازم برای مدلسازی دقیق و ثبت طرح های خود را به راینو بسپارید تا برای رندر، انیمیشن سازی، مهندسی، تجزیه و تحلیل و تولید و ساخت آماده شوند.

راینو می تواند منحنی ها و سطوح NURBS را ایجاد، ویرایش، آنالیز، ثبت، رندر، انیمیت و ترجمه کند بدون اینکه هیچگونه محدودیت در پیچیدگی، درجه یا سایز داشته باشد. راینو قابلیت پشتیبانی از مش های Polygon و point cloud را نیز دارد. دقت و انعطاف پذیری این نرم افزار کار ساخت ایده ها بدون صرف زمان زیاد برای یادگیری CAD را برای دانشجوها امکان پذیر می کند.

همچنین هر شکل هندسی که در راینو ساخته شده باشد می تواند در دستگاه برش لیزری، ماشین آلات فرز و چاپگرهای سه بعدی خروجی گرفته شود و این همان چیزی است که راینو را از کلیه ی ابزارهای مدلسازی سه بعدی  بر پایه ی Polygon متمایز می کند.

معماری باز راینو امکان استفاده از آن به عنوان پلت فرم توسعه دهندگی را نیز فراهم می کند. یک کیت توسعه دهندگی C++ و مجموعه ای از متدهای کدنویسی (RhinoScript) به برنامه نویس در هر سطحی اجازه می دهد تا شخصی سازی کارشناسانه کنند و راینو را گسترش دهند تا به ظرفیت های آن بیفزایند. امروزها تعداد بسیار زیادی از پلاگین های جانبی برای راینو وجود دارد که با آن می توان معماری پارامتری، رندر، انیمیشن سازی، CAM، مدل سازی، جواهر سازی، طراحی قالب، و غیره را انجام داد.

Rhinoceros با بیش از 300000 کاربر تجاری به شما این امکان را می دهد که طرح های خود را توسعه داده و به خوبی با این کاربران ارتباط برقرار کنید و در زمینه ی تحقیقات تولیدی، بازاریابی، تولید و ساخت، به مکالمه بپردازید.

 

Visual ARQ در راینو

VisualARQ در راینو 5 کامل و مجهز است (32 بیت و 64 بیت).

VisualARQ با همان کارکرد و استفاده از تمام ابزارها و دستورات موجود در راینو برای کار با آبجکت های دو بعدی و سه بعدی بهره می برد و می توان این آبجکت ها را با آبجکت های VisualARQ ترکیب کرد.

 

ابزارهای ساخت منحنی و طراحی دو بعدی: 

نقطه، خط، منحنی، Polyline، دایره، بیضی، کمان، چهارضلعی، Polygon و غیره. 

 

ساخت، اشکال مسطح و حجم دار: 

سطوح نقاط، سطوح منحنی ها، سطوح چندضلعی، Extrude و غیره. 

باکس، استوانه، گوی، مخروط، هرم، لوله و غیره.

 

ابزارهای دو بعدی و سه بعدی و تبدیل آبجکت ها: 

منحنی، سطوح صاف، اشکال حجمی، مش ها، برش، تقسیم کردن، گروه کردن، نقاط کنترلی، متن، ساخت بلوک و غیره. 

حرکت دادن، کپی کردن، تغییر مقیاس، Mirror کردن و غیره.

 

حالات نماسازی 

وایر فریم، سایه زنی، رندر، نماهای هنری، دلخواه و غیره.

 

شما می توانید برای یادگیری طراحی جواهرات با راینو از دوره آموزشی طراحی جواهرات با راینو موجود در همین سایت استفاده کنید.