آخرین خبرها، تصاویر و پیشرفت های دنیای IoT 

با تبدیل شدن تکنولوژی به موضوع رایج در همه ی زمینه ها، دنیای اطراف ما روز به روز هوشمندتر و ارتباطی تر می شود.

دستگاه های دیجیتال فقط شامل وسایلی که توی جیب یا دفترهای ما وجود دارد نیستند بلکه روز به روز تعداد آن ها در خانه ها، ساختمان ها و بسیاری از مکان های شهری افزایش می یابد. این دستگاه ها با کمک به گردآوری، آنالیز و مانیتورینگ داده ها و اطلاعات در مورد محیط اطراف می توانند از طریق اینترنت اشیاء با هم ارتباط داشته باشند.

این شبکه مرتبط و یکپارچه ی جهانی که معمولا به عنوان IoT از آن یاد می شود به دستگاه ها اجازه می دهد که با هم و با ما مکالمه داشته باشند و مجموعه ای از داده ها را از طریق پروسه های هوشمندتری که کیفیت زندگی در سراسر جهان را تا حد زیادی افزایش می دهند، ارائه کنند. 

پیش بینی می شود که اینترنت اشیاء با وجود کارشناسانی که تمام تلاش خود را می کنند تا با کمک محاسبات ابری و گرد آوری، ذخیره و آنالیز داده ها بیش از هر زمان دیگری، شیوه ی زندگی ما را متحول کنند.

مصرف کنندگان بسیار زیادی هستند که همواره از مزایای IoT از جمله محصولات معروفی مثل اسپیکر هوشمند Amazon Echo و Nest thermostat محصول گوگل که هر روز در خانه های مردم سراسر دنیا رواج بیشتری پیدا می کنند، لذت می برند.

اما هرچه مزایای استفاده از IoT بیشتر شود در ادارات و کارهای تجاری پروسه های مربوط به داده های اطلاعاتی ساده تر می شود و به گونه ای بهبود می یابد که بخش زیادی از کارهای غیرضروری از دوش کارمندان برداشته می شود.

سازمان های دولتی مثل بیمارستان ها نیز می توانند با استفاده از سنسورها، بیماران را با دقت بیشتری مراقبت کنند و دولت های محلی می توانند وضعیت آلودگی، ترافیک، وضعیت آب و هوا و بسیاری موارد دیگر را با سهولت بیشتری کنترل کنند.

سرعت پیشرفت IoT بسیار بالاست و هدف آن این است که بیشتر و بیشتر روی جنبه های مختلف زندگی ما تاثیر بگذارد و در نهایت به جهانی هوشمند برسیم که در گذشته فقط در خیالات می توانستیم آن را تصور کنیم.