به فکر ارتقاء وضعیت ترافیک آنلاین خود هستید؟ بنرهای وب سایت افزونه های فوق العاده ای هستند که میتوانند در کنار ابزارهای بازاریابی، عملکرد آنلاین شما را بهبود بخشند. در این آموزش قصد داریم روش ایجاد بنر را به شما توضیح دهیم.

در این مطلب یاد می گیرید که Web Banner ها چه هستند، با چه وسیله ای ساخته می شوند و میانبرهای لازم برای ایجاد بنر چیست.

بنرهای رسانه های اجتماعی

بنر رسانه ی اجتماعی باید نمایی بصری از برند شما و کاری که انجام می دهید باشد. این بنرها را می توانید در سایت های مختلف از LinkedIn گرفته  تا Facebook و Twitter و بسیاری از سایت های Gaming پیدا کنید.

هدف بنر ارائه ی اطلاعات برای مشتریان احتمالی و نوعی پیام خوش آمد گویی است. بنرها را می توان به عنوان ابزاری برای بازاریابی، وسیله ای برای ارتقاء ظاهر فضای آنلاین و انتشار خبر یک مراسم استفاده کرد. با استفاده از بنرهای رسانه های اجتماعی به صورت موثر، می توانیم به یک شرکت از طریق افزایش فالوورها و ایجاد ارتباط برای مخاطبان ارزش بیشتری بخشید.

بنرهای تبلیغاتی

بنرهای تبلیغاتی نیز مثل بنرهای رسانه های اجتماعی می توانند ابزاری برای بازاریابی باشند که در یک وب سایت نمایش داده می شوند. بنر وب سایت می تواند به صورت عکس یا بر پایه ی مالتی مدیا باشند و هدف آنها نیز کشاندن ترافیک به یک وب سایت خاص از طریق لینک هدایت کننده است. اگر هدف بنر معرفی یک محصول یا خدمات جدید باشد عملکرد اصلی آن ترغیب مردم به کلیک کردن روی آن است. بنرهای وب سایت در وب سایت های دارای ترافیک بالا و معمولا در وب سایت هایی که با آن موضوع تبلیغ ارتباطی دارند قرار می گیرند.

در زیر تصاویری از Template های ایجاد کننده ی تبلیغات که دارای قابلیت شخصی سازی آسان نیز هستند را مشاهده می کنید.

 

محتوای بنر

اگر از Web ad Maker استفاده می کنید یا اینکه خودتان بنر را می سازید در هر حال یک سری موارد را باید در نظر داشته باشید. از آنجا که مردم به دنبال تبلیغات نمی روند، بنرهای وب سایت باید به گونه ای باشند که جلب توجه کنند. احتمال اینکه مشتری وقتی در حال مشاهده ی وب سایت برای هدف دیگری است با تبلیغ شما جذب شود زیاد است.

المان های اصلی که باید در طراحی بنر وب سایت باشد:

. لوگوی شما

. پیشنهاد تخفیفی

. استفاده از Call to Action

پیشنهاد باید کوتاه و دلچسب باشد. مشتری ها هنگام بالا و پایین رفتن در وب سایت، کمتر از یک ثانیه به شما فرصت می دهند! بنابراین بنر شما باید ساده باشد.

در آخر می رسیم به مهمترین المان! باید یک Call to Action داشته باشید. Call to Action یک نوشته یا دکمه است مشتری را دعوت می کند. به عنوان مثال متن Call to Action می تواند "همین حالا عضو شوید" یا "پیشنهادهای امروز را ببینید" باشد تا علاقه ی مشتری را نسبت به پیشنهاد شما تقویت کند. طراحی این دکمه باید به برند مربوط، جالب توجه و واضح باشد.

در اینجا یک نمونه از طرح های بنرهای وب سایت که دارای دکمه ی Call to Action خوبی است را می بینید.

تصویرسازی بنر

شما می توانید فقط با استفاده از تایپوگرافی یک وب بنر خوب طراحی کنید اما عکس های باکیفیت می توانند انتخاب بهتری باشند. در مورد Web Banner از تصاویری استفاده کنید که به موضوع مرتبط بوده و پیام شما را ارتقاء می دهند. به خاطر داشته باشید که بعضی افراد حیطه ی توجهشان محدود است پس باید توجه آنها را تصویرسازی عالی جلب کنید. اگر نمی توانید خودتان عکس بگیرید آپشن های عالی دیگری مثل Evanto نیز وجود دارد که می تواند در ایجاد بنر به شما کمک کند. در این مجموعه ی بسیار بزرک قطعا تصاویر فوق العاده ای را برای تبلیغ خود پیدا می کنید.

همچنین می توانید بنر خود را با Placeit بسازید که آن هم یکی از ابزارهای فوق العاده است. در Placeit تصاویر استوک با قالب های web banner ارائه می شود و به شما کمک می کند تا به طرح مورد علاقه تان برسید.

توجه به مخاطب

متمرکز کردن بنر تبلیغاتی روی گروهی از مخاطبین هدف، می تواند حاصل بهتری را برای شما به همراه داشته باشد. به این فکر کنید که مخاطبین شما ممکن است بیشتر وقتشان را روی چه رسانه های اجتماعی، پلت فرم با وب سایتی می گذارند. همچنین به این نیز فکر کنید که چه تصاویری به مخاطبین و بنر شما مرتبط هستند، با این روش می توانید ارتباط بین محصول یا خدمات خود با مخاطبین را به سطح بالاتری ببرید.

فیسبوک در زمینه ی جمعیت شناسی بسیار محبوب است و آپشن های هدف گذاری را با جزئیات بسیار بالایی ارائه می کند. اینستاگرام در زمینه ی چندگانه ها عالی است و شما می توانید پست هایی با چندین تصویر، استوری و ویدیو را به کار بگیرید. اگر ویدیوی تبلیغاتی درست کردید هم که یوتیوب امکان نمایش آن در میانه، قبل و بعد از ویدیوها را دارد.

گردآوری اطلاعات راه بسیار خوبی برای ایجاد کمپین بازاریابی است که شما را به مشتری وصل می کند. Google AdWords ما را به بررسی ارتباطات مصرف کنندگان با بنرها تشویق می کند. تست و آنالیز راه بسیار خوبی برای کشف این موضوع است که آیا تبلیغات ما هم راستای اهداف ما پیش می رود یا خیر. پلت فرم های رسانه های اجتماعی با نمایش گزارش، فیدبک های فوری را در اختیار ما می گذارند شما می توانید از اینها به عنوان یک مزیت برای اندازه گیری نتایج و تغییر طراحی بنر بسته به نیازتان کمک بگیرید.

در زیر تصویری از قالب های ساخت تبلیغات با هدف گیری ویژه ی آنلاین را مشاهده می کنید که می تواند شما را در رسیدن به مخاطبانتان کمک کند.

چگونه بنر خودمان را بسازیم؟

Adobe Photoshop

اگر طرح بنر شما تا حدود زیادی به تصویرسازی تکیه کرده، فوتوشاپ می تواند ابزار خیلی خوب برایتان باشد. این نرم افزار معمولا در این زمینه، اولین نرم افزاری است که مردم با آن آشنا می شوند و یادگیری آن نیز از همه نرم افزارهای دیگر ساده تر است. اگر از جدیدترین نسخه ی نرم افزار CC استفاده می کنید این امکان در اختیارتان هست که artboard های چندگانه بسازید. بنابراین می توانید بنرها را در سایزهای مختلف در یک Document بسازید و مطمئن باشید که همه با هم یکی هستند. 

 

دوره آموزشی صفر تا صد فتوشاپ

 

Adobe Illustrator

اگر قصد دارید در طراحی بنر از بردارها استفاده کنید بنر خود را با Illustrator بسازید. اگر از سایزها و طرح بندی های چندگانه استفاده می کنید Illustrator برای شما عالی است و نمایی کلی از همه ی بنرهایی که در سایزها و طرح های مختلف ساخته اید ببینید و مطمئن شوید که همه با هم هماهنگی دارند. 

 

دوره آموزشی صفر تا صد ایلاستریتور

 

Placeit

اگر وقت زیادی ندارید اما باز هم میخواهید روی طرحتان به خوبی کار کنید Placeit گزینه ی مناسب شماست. Placeit یکی  از Mockup website هایی است که بیشترین سرعت رشد را دارد و همچنین از Ad Maker های فوق العاده ی آنلاین نیز هست. کاربری آن ساده است و در آن می توانید طرح ها را به سادگی پر کردن یک فرم بسازید.  Placeit مجموعه ی در حال رشدی از تجهیزات بسیار مطلوب را نیز آماده ی استفاده دارد.

لوگوی خود را اضافه کنید، کپی کنید، تصویر خود را وارد کنید. فونت های مختلف و مجموعه های بزرگ تصاویر را هنگام طراحی بنر ببینید. این وب سایت به طور خودکار تمام طراحی شما را به مقیاس های مختلف Web banner Aad که مورد نیازتان است تبدیل می کند.

 

بنرساز یوتیوب

بنرساز یوتیوب Placeit به شما در ارتقاء نمای کانالتان کمک می کند. یکی از تصاویر استوک آنها را به کار بگیرید یا از تصاویر خودتان انتخاب کنید و با رنگ های مختلف آن را شخصی سازی کنید.

بنرساز فیسبوک

کمپین بازاریابی خود را با شخصی سازی Facebook banner بوسیله ی رنگ های برند به نهایت ظرفیت ممکن برسانید. استایل های بیشتری که مناسب محصول یا خدمات شما هستند را ببینید و انتخاب کنید.

بنرساز توییتر

با Twitter header maker موجود در Placeit تنها با چند کلیک به تصاویر شگفت انگیز برسید. ساخت Twitter header maker بسیار ساده و جذاب است و فقط چند دقیقه زمان می برد. ت

بنر ساز توییچ

با Placeit و قابلیت های فوق العاده ی آن بدون نیاز به هیچ نرم افزاری، برای توییچ بنر بسازید. محیط کاربری Placeit بسیار ساده است و می توانید از بین آواتار های فراوان یکی را انتخاب و یا از مواردی که خودتان دارید اضافه کرده و رنگ ها را هماهنگ کنید.

بنرساز شخصی

به دنبال یک بنرساز آنلاین شخصی هستید؟ Placeit وقتی بنر وب سایت میسازید سایزهای مختلف آن را به شما ارائه می کند. یک قالب انتخاب کنید، آن را شخصی سازی کنید و بقیه ی کار را به Placeit بسپارید تا سایزهای دیگر آن را که ممکن است نیاز داشته باشید در اختیارتان بگذارد.

قالب های تجهیزات ویژه

اگر با بعضی نرم افزارهای Adobe آشنا هستید یک Template بنر می تواند راه خوبی برای شروع کار بازاریابی شما باشد. ما لیستی از قالب های مربوط به تبلیغات رسانه های اجتماعی مختلف و بنرهای وب سایت را آماده کرده ایم.

 

قالب های تبلیغات فیسبوک

این قالب بنر فیسبوک بخاطر کنتراست بالایی که در هر تصویر هست، توجه مخاطبین شما را فوراً جلب می کند. این قالب مدرن نمای صفحه ی شما را جذاب و حرفه ای میکند. این مجموعه شامل قالب های تبلیغات، قالب تصاویر و قالب تصاویر پروفایل نیز هست. متن، تصویر و بک گراند را می توان به راحتی هم در فوتوشاپ و هم در Illustrator ویرایش کرد.

مجموعه قالب های رسانه اجتماعی

این مجموعه شامل طرح بندی های کروی مناسب اینستاگرام، فیسبوک و پست های توییتر است. پست های خوش آب و رنگ بسازید تا محصول یا خدماتتان به شکل موثری تبلیغ شود یا به فراوانی به فروش برسد. اگر با Illustrator آشنایی دارید این مجموعه ویژه ی شماست.

بنرساز کانال Gaming در یوتیوب

بنر ساز یوتیوب با قابلیت شخصی سازی، پنج استایل مختلف را ارائه می کند. با لایه هایی که به خوبی سازماندهی شده اند می توانید مطمئن باشید که شمار عضوهایتان بالا می رود. این مجموعه به راحتی قابل ویرایش در فتوشاپ و شامل فونت های رایگان نیز هست.  

استوری های انیمیت شده ی قرمز و مشکی اینستاگرام

با این مجموعه ی شگفت انگیز که شامل قالب های انیمیت شده و ثابت است از دیگران متمایز شوید. این بنرهای خاص و خوش استایل را می توان در استوری های اینستاگرام، فیسبوک، توییتر و دیگر مکان های آنلاین استفاده کرد. قالب ها برای صفحات موبایل سایزبندی شده اند و فایل ها را می تواند در فوتوشاپ ویرایش کرد.

بنرهای تبلیغاتی چندمنظوره

این قالب شامل 15 سایز بنر از جمله سایز مناسب Google Ads و Facebook ads است. متن و رنگ ها کاملا قابل ویرایش هستند و قالب فونت های مختلفی را در بر دارد. مطمئن باشید که در این پکیجف سایز دلخواهتان را خواهید یافت.

مجموعه بنر شرکت بیمه

این مجموعه قالب بنر برای دعوتنامه ی مراسم ها، مهمانی ها و لیبل ها مناسب است. این قالب ها مرتب، حرفه ای و برای جلب توجه جامعه ی هدف فوق العاده هستند. در کار با فوتوشاپ و Illustartor مهارت کافی را دارید این پکیج می تواند کار شما را به سرانجام برساند. چه برای فیسبوک تبلیغات بسازید و چه برای یوتیوب، توییتر، گوگل یا Adroll این پکیج می تواند تمام نیازهای شما را پوشش دهد.

80 بنر قابل ویرایش

این بنرها با دنبال کردن آخرین ترندهای طراحی سلیقه ی شما برای طراحی تبلیغات در وب سایت، اپلیکیشن، بلاگ یا رسانه های اجتماعی را راضی خواهند کرد. این بنرها را می توان به سایزهای مختلف تنظیم کرد و کاملا قابل ویرایش هستند. همچنین یک ویدیوی آموزشی نیز در آن وجود دارد که تمام مراحل کار را به شما آموزش می دهد.   

مجموعه بنرهای Flat

این بنرهای خطی-برداری به سادگی قابل تغییر سایز و برای رسانه های اجتماعی، بازاریابی دیجیتال، فروشگاه ها و دیگر حوزه ها فوق العاده هستند. این مجموعه شش بنر Flat با قابلیت شخصی سازی بالا و امکان ویرایش در Illustrator را در بر دارد.

وب بنرهای تبلیغاتی اپلیکیشن های موبایل

این مجموعه شامل وب بنرهایی است که برای معرفی اپلیکیشن های گوشی های هوشمند بی نظیر هستند و 18 سایز قابل تغییر با امکان ویرایش آسان را در خود جای داده است. سایزها برای قالب های AdWords، توییتر، فیسبوک، اینستاگرام و Pinterest بهینه سازی شده اند.

بسته ی نرم افزاری طرح بندی Twitch

مرتبه ی بعدی که Game می کنید، این قالب بسته ی نرم افزاری الگوی Twitch را به همه نشان بدهید. اگر در فوتوشاپ مهارت دارید این بسته کاملا برای شما ساخته شده است و شامل تم ها و صفحات مختلف است پس شما فقط لوگوی خود را اضافه می کنید، فونت ها را تغییر بدهید و کارتان را به انجام می رسانید.

به همین سادگی!

اینترنت پر است از وب بنرها و شما اگر می خواهید توجه مشتریان احتمالی خود را جلب کنید باید بنری داشته باشید باید یک بنر خوش طرح داشته باشید تا تاثیر زیادی روی مخاطب بگذارد. ما نکات کلیدی و موضوعاتی که باید هنگام طراحی بنر در نظر بگیرید را پوشش داده ایم.

مرتبه ی بعدی که بازاریابی می کنید نباید کارتان چندان دشوار باشد! با کمک این قالب های مختلفی که از Envato Elements به شما معرفی کردیم مطمئن باشید که چیزی برای شروع کار خواهید یافت. Placeit یک بنرساز آنلاین جامع است که به تمام جوامع مجازی و شرایط مختلف فکر کرده است.

 

شما می توانید برای یادگیری کامل فتوشاپ و ایلاستریتور از دوره آموزشی صفر تا صد فتوشاپ و دوره آموزشی صفر تا صد ایلاستریتور موجود در همین سایت استفاده کنید.