ویندوز 10 به تازگی پنلی را برای چک کردن درصد باتری دستگاه های بلوتوثی اضافه کرده است. این قابلیت می تواند محبوبیت زیادی داشته باشد، البته محدودیت های خاصی نیز دارد که بخاطر آنها نمی توانید درصد باتری هر دستگاهی را چک کنید. برای اینکه بتوانید هر دستگاهی را چک کنید Battery Monitor را پیشنهاد می کنیم. این اپلیکیشن رایگان نیست اما قیمت آن فقط 5.99 دلار برای یک لایسنس است و کار شما را به خوبی راه می اندازد. می توانید لایسنس های افزوده ای را با قیمت پایین تر اضافه کنید.

 

درصد باتری برای دستگاه های بلوتوثی

Bluetooth Battery Monitor یک نسخه ی Trial دارد که می توانید آن را نصب و چک کنید که آیا باتری دستگاه بلوتوث شما را نمایش می دهد یا خیر. وقتی اپ را دانلود و نصب کردید باید یک بار بلوتوث را روشن و خاموش کنید.

دستگاه بلوتوثی خود را وصل و روی آیکون اپ کلیک کنید تا درصد باتری آن را ببینید. اگر باتری دستگاهی را نتوانستید ببینید یک بار آن را جدا و دوباره متصل کنید.

Bluetooth Battery Monitor به علاوه ی نمایش صحیح درصد باتری دستگاه های بلوتوث می تواند زمانی که باتری دستگاه کم می شود نیز به شما هشدار دهد تا آن را شارژ کنید. این نرم افزار به طور پیش فرض وقتی باتری دستگاه به 25 درصد برسد هشدار می دهد اما می توانید با رفتن به تنظیمات اپ این مقدار را به هر مقدار دلخواهی که مد نظرتان است تغییر دهید. این اپلیکیشن به Dark Mode هم مجهز است که معمولا قابلیت کاربردی و مفیدی است.

Bluetooth Battery Monitor اپلیکیشن جدیدی نیست. مدت های زیادی است که ساخته شده و بسیار خاص است. هیچ اپ دیگری نیست که بتوان با آن مقایسه کرد. این اپلیکیشن با آپدیت های جدیدی که دریافت کرده می تواند دستگاه های بلوتوث بسیار بیشتری را پشتیبانی کند، اگر برای شما کار نکرد می توانید موضوع را به توسعه دهندگان اپ گزارش دهید و نام دستگاهی که پشتیبانی نشده را به آنها بگویید چون این اپ همواره در حال پیشرفت و ارتقاء است حتما دستگاه های مورد نظر شما نیز به زودی به لیست نرم افزارهای پشتیبانی شده ی آن افزوده خواهند شد. حتما به خاطر داشته باشید که یک بار نسخه ی Trial را امتحان کنید و در صورتی که از دستگاه شما پشتیبانی کرد نسخه ی اصلی را دانلود نمایید.