پیش از این در مورد قابلیت استفاده از پوسته ی جدید درونسازی شده ی Google Chrome به نام Dark Mode صحبت شده بود. هم اکنون این قابلیت در حال تست و فقط در Google Chrome Canary موجود است.

منطق پشت Dark Mode این است که کاربران بتوانند با فعالسازی آن از آسیب حاصل از تابش نور به چشم جلوگیری و  عمر باتری را بیشتر کنند، چرا که تم های تیره در دستگاه هایی که دارای صفحه ی نمایش AMOLED هستند باتری کمتری مصرف می کنند.

کار روی نسخه ی اصلی Dark Mode گوگل کروم، در سپتامبر سال 2018 و پس از انتشار Macos Mojave، که نسخه ی نهایی سیستم عامل مک است و قابلیت پشتیبانی از پوسته ی Dark UI را نیز دارد، آغاز شد.

روش طراحی این قابلیت به صورتی است که کروم می تواند به تم روشن-خاموش سیستم عامل و قابلیت جابجایی خودکار بین حالت خاموش و روشن هنگام تغییر تم محیط کاربری سیستم عامل توسط کاربر، افتخار کند.

گوگل قصد دارد این امکان را نیز به کاربران بدهد که در صورت ترجیح حالت تیره به حالت روشن، بدون توجه به تنظیمات بک گراند محیط کاربری سیستم عامل، حالت تاریک دائمی را استفاده کنند. 

کاربران سیستم عامل مک می توانستند از پرچم  "--Enable-Feature=Darkmode" برای همگام سازی کروم با محیط کاربری روشن-خاموش سیستم عامل مک استفاده کرده و یا با استفاده از پرچم "--Force-Dark-Mode" کروم را به صورت دائمی روی حالت تیره یا Dark Mode قرار دهند.

اما حالا یکی از این پرچم ها به گوگل کروم در ویندوز 10 افزوده شده است. این پرچم که "--Force-Dark-Mode" نام دارد به کاربران Chrome Canary این امکان را می دهد که آپشن Dark Mode کروم را هر زمان که مایل باشند  بدون توجه به اینکه ویندوز 10 در حال حاضر در حالت رنگ تیره است یا روشن، فعال کنند.

اگر در مورد نمای ایجاد شده توسط این آپشن کنجکاو و یا یکی از کاربران همیشگی Chrome Canary  هستید روش فعالسازی این پرچم به شرح زیر است:

  1. فایل میانبری را که Chrome Canary را راه اندازی می کند پیدا کنید.
  2. روی آیکون میانبر راست کلیک و گزینه ی Properties را انتخاب کنید.
  3. Force Dark Mode را مانند تصویر زیر در انتهای بخش Target پیوست کنید.
  4. دکمه ی Apply و سپس OK را بزنید.

Chrome Canary را راه اندازی کنید. 

پرچم "--Enable-Feature=Darkmode" که  بسته به تنظیم بودن محیط کاربری سیستم عامل روی الگوی رنگی تیره یا روشن، به کروم امکان جابجایی خودکار بین حالت روشن و خاموش را می دهد در حال حاضر روی ویندوز 10 پشتیبانی نمی شود.

انتظار می رود که پوسته ی رسمی Dark Mode کروم، کمی دیرتر در سال جاری به اتمام برسد اما هیچ خبر رسمی در این مورد منتشر نشده است.