در این آموزش قصد داریم روش ساخت اکانت Gmail را به شما آموزش دهیم. برای این منظور گام های زیر را به ترتیب انجام دهید:

وارد وب سایت Gmail به آدرس Gmail.com شوید. Gmail مِیلِ گوگل است و برای دسترسی به آن لازم است اکانت گوگل داشته باشید. عضویت و ثبت اکانت گوگل رایگان است.

 

روی دکمه ی Create an Account کلیک کنید تا صفحه ی Create a new Goggle Account باز شود. اینجا باید اطلاعات شخصی خود را وارد نمایید.

در صورتی که می خواهید با افرادی در زمینه ی کار و یا با آشنایان خود از طریق این ایمیل ارتباط برقرار کنید، حتما نام و نام خانوادگی واقعی خود را وارد کنید. نام شما در ایمیل هایی که ارسال می کنید نمایش داده می شود.

نام کاربری را وارد کنید که بتوانید آن را به یاد بیاورید. نام کاربری شما آدرس ایمیل شما خواهد بود. بنابراین از کلمات مناسبی برای آن استفاده کنید.

یک پسورد خوب بسازید. دقت کنید که پسورد قدرتمند و در عین حال قابل یادآوری باشد تا در وارد کردن مجدد آن دچار مشکل نشوید. 

کپچا را وارد کرده و قوانین را پس از مطالعه و پذیرفتن تایید کنید. سیستم از کپچا برای کسب اطمینان از انسان بود شما و عدم مواجهه با یک برنامه ی اتوماتیک استفاده می کند. 

برای ادامه روی دکمه ی Next Step کلیک کنید. در این حالت به صفحه ی Create your profile  منتقل می شوید. این صفحه نقطه ی اولیه ی آغاز پروفایل گوگل شماست. اگر نمیخواهید پروفایل بسازید، مجددا Next step را بزنید.

وارد ایمیل خود شوید. برای وارد شدن با نام کاربری و پسورد جدید خود به صفحه ی Gmail بروید. در این مرحله به فضای کاربری Gmail وارد می شوید و می توانید کارهای خود را با Gmail انجام دهید.