1-جاوا اسکریپت در مرورگر وجود دارد

مرورگر شما به صورت معمول جاوا اسکریپت را در بر دارد و میتوانید انواع کارهای مربوط به آن را با مرورگر انجام دهید بدون اینکه نگران تنظیم محیط ها و ویرایشگرهای کد، دانلود کامپایلر و یادگیری چگونگی به کارگیری آنها باشید. این یکی از بزرگترین دلایل برای تصمیم گرفتن به یادگیری جاوا اسکریپت است.

2-جاوا اسکریپت معروف ترین زبان برنامه نویسی جهان است

اینکه جاوا اسکریپت پرکاربردترین، معروف ترین و محبوب ترین زبان برنامه نویسی جهان است آن را به انتخاب بسیار خوبی برای هر برنامه نویس تبدیل می کند. 

جاوا اسکریپت پرکاربردترین زبان برنامه نویسی جهان است. حتی توسعه دهندگان سمت وب نیز بیشتر از هر زبان دیگری از جاوا اسکریپت استفاده میکنند.

 

3- جاوا اسکریپت همه جا هست

شاید این جمله از قانون Atwood که توسط  یکی از بنیانگذاران جاوا اسکریپت به نامJeff Atwood وضع شده الهام گرفته شده باشد، این قانون می گوید:

هرچیزی در جاوا اسکریپت قابل نوشتن باشد با جاوا اسکریپت نوشته خواهد شد.

این زبان در سمت سرور با nodejs کار می کند، کارکرد آن در مرورگر از سال 1995 شروع شده و با دستگاه های اینترنت اشیاء (IOT) نیز کار می کند. همچنین برای ایجاد برنامه های native اجرا کننده، برنامه های چندبستری دسکتاپ و برای کارکرد تلویزیون های هوشمند، به کار می رود. با جاوا اسکریپت می توانید موزیک بسازید، می توانید نسل بعدی هنر این قرن را با کمک آن ایجاد کنید.

4- یادگیری آسان

این تفکر در مورد جاوا اسکریپت وجود دارد که گاهی افراد بعد از سالها کدنویسی حتی مبانی جاوا اسکریپت را نمی دانند. خیلی از این افراد کار خود را پنج تا 10 سال قبل با jQuery شروع کرده اند، همین و بس! جاوا اسکریپت به نسبت، از دیگر زبان های برنامه نویسی، یادگیری ساده تری دارد. شما میتوانید از طریق برنامه درسی وبسایت tutorialspoint، که کاملا رایگان است، پیش بروید. اگر هم به دنبال یک ویدیوی آموزشی جامع به زبان فارسی هستید، به زودی این دوره آموزشی در وبسایت دیجی تاتس در دسترس شما قرار خواهد گرفت. همچنین جامعه بزرگی وجود دارد که با استفاده از StackOverflow و IRC room  و اینطور موارد، شما را در یادگیری همراهی و کمک میکنند.

 

5- فراوانی کار در زمینه ی جاوا اسکریپت

امروزه با وجود این که افراد زیادی که به جاوا اسکریپت روی آورده اند اما برنامه نویس خوب جاوا اسکریپت در بازار کمیاب است و شانس اینکه در این زمینه شغل خوبی در بازار پیدا کنید بسیار زیاد است. به نمودار درآمدهای حاصل از شغل های مختلف در این حیطه نگاه کنید:

(React یک کتابخانه جاوا اسکریپت توسط فیس بوک است؛ Nodejs برای استفاده از جاوااسکریپت در سرور است)

6- می توانید جلوه ویژه طراحی کنید

می توانید با یادگیری انیمیت کردن موارد مختلف در مرورگر به یک نابغه ی طراحی تبدیل شوید. مثلا این وب سایت جالب را نگاه کنید. این وب سایت با استفاده از کتابخانه استاندارد انیمیشن جاوا اسکریپت، برای ایجاد انیمیشن های جذاب و زیبا به نام  Greensock طراحی شده است.

7- روابط کاربری

یادگیری جاوا اسکریپت شما را در زمینه ی ساخت تجربه های نابی از روابط کاربری ماهر می کند.

 

8- بازی سازی

مرورگر جایی است که اتفاقات خارق العاده ای در آن می افتد. اگر جاوا اسکریپت را به خوبی بشناسید و عاشق یادگیری پروسه ی آن باشید می توانید به یک بازی ساز خبره تبدیل شوید.

 

9- بلاگ خود را بسازید

با JavaScript، HTML5 و CSS3 دیگر نیازی به پلت فرم های blogging ندارید و می توانید وبلاگتان را خودتان بسازید. اگر این ارائه دهندگان خدمات به ناگاه خدمات خود را قطع کنند و شما متوجه نشوید، تمام پست های خود را از دست می دهید یا مجبور می شوید که از آنها روی کامپیوتر خود خروجی بگیرید. اما وقتی خودتان این کار را انجام دهید کنترل این موارد همگی به دست خودتان خواهد بود.

 

10- باگ ها را پیدا و از آنها کسب درآمد کنید

شما با یادگیری کامل زیر و بم جاوا اسکریپت می توانید کارهای مختلف را به دقت بررسی کرده و با پیدا کردن باگ های کمپانی های بزرگ از این راه کسب درآمد داشته باشید.