در سال 2011 بود که چند گروه از هکر ها از جمله Lulzsec و Anonymous با هم متحد شدند و با هک کردن وب سایت های بزرگ در فضای اینترنت اغتشاش ایجاد کردند. آنها با این کار باعث لو رفتن اطلاعات شخصی میلیونها اکانت شامل آدرسها، نام کاربری، پسورد، اطلاعات کارت اعتباری و اینگونه موارد شدند.

امنیت اطلاعات در فضای ابری

امنیت پایین وب سایت معمولا به هکرها این اجازه را می دهد که به انبوهی از اطلاعات خصوصی دسترسی پیدا کنند. امروزه میتوانیم شرکتها را به خاطر نداشتن سطوح بالای امنیتی که باید داشته باشند سرزنش کنیم و هکر ها را به خاطر حمله به وب سایتها که معمولا هم با نیات بد صورت میگیرد محاکمه نماییم. اما دستهی سومی هم هستند که در موفقیت هکرها برای هک کردن سهیم هستند: کاربرها!

البته وب سایت ها باید کاملا ایمن باشند و هک کردن عملی غیرقانونی است اما عاداتی که موجب امنیتِ پایین وب می شود مسائلی را ایجاد می کند که به هکر امکان دستیابی به اطلاعات شخصی را میدهد.

با خود فکر کنید که چند بار از یک پسورد و نام کاربری مشابه استفاده کردهاید؟ هر بار که یک پروفایل جدید میسازید؟ استفادهی مجدد از پسوردها یا استفاده از پسوردهای ضعیف شما را هدف سرقت اطلاعاتی قرار میدهد. بله، به خاطر سپردن چندین پسورد کار سختی است اما باید عواقب به سرقت رفتن اطلاعاتتان را نیز در نظر بگیرید.

سرویسهای ابری اینترنت، امروزه از هر زمان دیگری قدرتمند تر هستند؛ سرویس هایی که اطلاعات شما را روی یک سرور ذخیره میکنند تا مجبور نباشید آنها را روی سخت افزارتان نگهداری کنید اما همچنان امکان دسترسی به آنها در هر دستگاه متصل به اینترنتی را داشته باشید.

بک آپ گرفتن از عکس ها و اسناد مهم کار یک لحظه است! Google Docs و Gmail می توانند جایگزین Microsoft Word و Outlook Express شوند. وب سایت های بانکداری میتوانند جای دستگاههای گران قیمت بانکداری را بگیرند. همه اینها فوقالعاده است و تنها کاری که ما باید بکنیم این است که در کار با آنها به ایمنی توجه کنیم. در اینجا چند نکته در مورد ایمن نگه داشتن اطلاعات در فضای ابری و اینترنت را به شما ارائه میکنیم:

پسوردتان را به گونه ای انتخاب کنید که پیدا کردن آن غیرممکن باشد

پسوردتان را مثل یک قفل فرض کنید. قفلی که شما را از مهاجمان، درون خانهتان، حفظ می کند همانطور که پسورد اطلاعات شخصی شما را در برابر هکر ها محافظت می کند. بسیاری از مردم به این علت که به یاد آوردن پسوردهای پیچیده سخت تر است از پسوردهای ساده استفاده میکنند.

این یک اشتباه بزرگ است. هر چه پسوردتان پیچیده تر باشد اطلاعات شما در امنیت بیشتری خواهد بود. از آنجا که پسوردهای پیچیده تر به راحتی به خاطر سپرده نمی شوند پسوردهای خود را در جایی مشخص ثبت کنید تا فراموشتان نشود.

همچنین وقتی یک پسورد خوب انتخاب می کنید مراقب باشید که آن را با چه کسانی به اشتراک میگذارید.

پسوردها را استفاده ی مجدد و اشتراک گذاری نکنید

برای سایت های مختلف از پسوردهای مختلف استفاده کنید، در صورتی هم که قصد استفاده از همان کلمه یا عبارت را دارید حروف بزرگ و کوچک یا علامت های آن را عوض کنید. مخصوصا در مورد سایت هایی که اطلاعات کارت های اعتباری و کد ملی خود  را در آن وارد می کنید محتاط باشید. به علاوه پسورد ایمیل شما از همه ی این موارد مهم تر است. مراقب آن باشید و برای سایت های دیگر از آن استفاده نکنید.

 

هرگز پسوردتان را به دیگران نگویید

حتی اگر با کسی سر و کار دارید که کاملا مورد اعتماد شماست این کار را نکنید. هر چه افراد بیشتری پسورد شما را بدانند امکان لو رفتن پسورد به صورت تصادفی بیشتر است.

امنیت سیستم

استفاده از LastPass

Lastpass یک سرویس با کارکرد بر پایه ی ابر است که مدیریت دیتا روی وب را تسهیل می کند. به عبارتی یک ابزار مدیریت پسورد است که همهی پسوردهای مختلف شما را پشت یک پسورد کلی قفل میکند. بنابراین می توانید لاگین های مختلفی برای ایمیل، فیسبوک، توییتر، ابر و هر چیزی که به صورت آنلاین دارید بسازید ولی فقط یک پسورد را به خاطر بسپارید.

مرورگرهای وب، میتوانند پسوردها را برای شما ذخیره کنند اما LastPass کاری را انجام میدهد که آنها نمی توانند. این ابزار میتواند اطلاعات شما را روی مرورگرها و دستگاههای مختلف همگام سازی و فرم ها را تنها با یک کلیک پر کند.

همچنین LastPass میتواند به شما در ایجاد پسوردهای رندومی که اساساً غیرقابل نفوذ هستند کمک کند.

بک آپ گرفتن از داده ها

نیاز به بک آپ گرفتن از داده ها قابل انکار نیست. اگر هر یک از وسایلی که روی آن اطلاعات مهمی ذخیره کردهاید به هر دلیلی مخدوش شده و یا از بین بروند و از اطلاعات موجود در آنها  بک آپ نگرفته باشید، برای همیشه آن اطلاعات را از دست خواهید داد. اما راه پیشگیری از این اتفاقات استفاده از راهکارهای ذخیره ایِ ابر است.

این راهکارها اشکال و اندازه های مختلفی را در بر میگیرند

دراپ باکس (Dropbox)  تنها چند گیگابایت فضای آزاد در اختیار کاربر میگذارد اما محیط کاربری آن واقعا ساده است. این ابزار روی دستگاه شما یک فولدر ایجاد میکند که به وب متصل شده است. تنها کاری که شما برای آپلود کردن فایلها باید انجام بدهید کشیدن آنها به درون این فولدر است.

Sky drive نیز برای تسهیل کار مشاهده و ویرایش اسناد موجود در آفیس در ابر طراحی شده است. ابرِ Amazon نیز 5 گیگابایت فضای آزاد و محیط کاربری تحت وب را برای آپلود کردن فایل ها در اختیار کاربران خود میگذارد.

سرویسهای دیگر مانند SugarSync و Mozy هم بیشتر بر اتوماتیک کردن بک آپ اطلاعات مهم و ذخیرهی آنها متمرکز هستند تا تسهیل دسترسی به صورت آنلاین.

و اما هوشمندانه ترین راه بک آپ گرفتن از اطلاعات: فقط به یک سرویس تکیه نکنید. فایل هایی که زیاد استفاده میکنید را در دراپ باکس نگه دارید و بیشتر در سرویس های رایگان مثل ابرِ amazon ذخیره کنید. یک بک آپ ثانویه از اطلاعات را روی یک دستگاه محلی دیگر یا درایوِ  بک آپِ اتوماتیک مثل Time Capsule اپل داشته باشید.

وقتی از اطلاعاتتان به طور ایمن بک آپ گرفته شود و پسوردهای غیر قابل نفوذ داشته باشید، گام بزرگی در راستای رسیدن به ایمنی کامل اطلاعاتتان در فضای ابری برداشته اید.