در هک کردن، برنامه نویسی کردن و یا کارهای عجیب و غریب دیگر، اگه بخوایم مرور کلی داشته باشیم لینوکس در صدر قرار داره، چون استفاده از Linux در حال افزایش است. این سیستم عامل، هیچ سازمان عمومی، تبلیغاتی و گروه دولتی نداره و به طور یکسانی در خانه ها و یا به عنوان سرور استفاده میشه. به علاوه به خاطر رایگان و متن باز بودنش هر کسی میتونه از قسمت Linux Kernel کدهاش رو تغییر بده.

چرا هکرها لینوکس رو انتخاب میکنند ؟

لینوکس از اولین ورژنهاش تا به حال یه سیستم چند کاربره هست که در عین ساده بودن قدرتمند نیز هست. کاربران لینوکس به طور شگفت انگیزی در حال افزایش هستند. این سیستم عامل هیچ سازمان عمومی، تبلیغاتی و دولتی نداره و به طور گسترده در خانه ها و یا به عنوان سرور استفاده میشه و به خاطر رایگان و متن باز بودنش هر کسی میتونه در قسمت Linux Kernel کدهاش رو تغییر بده. لینوکس یه سیستم چند کاربره هست که از ابتدا و از همون نسخه های اولش همینطور بوده و در عین ساده بودن قدرتمنده. با وجود اینکه محیط گرافیکی و ابزارهای قدرتمندی داره، باز هم میتونید هر کاری رو با کیبورد و قسمت Shell Prompt انجام بدید. وقتی کد چیزی رو داشته باشید، میتونید لینوکس رو به چیزی تبدیل کنید که اصلا براش ساخته نشده و این چیزی هست که تهدید کننده هست. وقتی میخوایم سیستم عاملی رو انتخاب کنیم که کامل باشه، انتخاب های زیادی داریم. مثل: ویندوز 95/98/NT/200/ME و سیستم عامل های مک و خیلی چیزای دیگه. با این همه رقیب پس چطور لینوکس میتونه مورد لطف ما قرار بگیره؟

ویژگی ها:

– کاران در حال افزایش.

– سیستم متن باز.

– رایگان بودن.

– دارای انواع مختلف.

– هکرها از لینوکس استفاده میکنند.

– میتواند امنیتی باشد.

قدرت و انعطاف لینوکس اون رو به زمین بازی برای هکرها تبدیل کرده. ازش استفاده میکنند، یادش میگیرند و عمقی میفهمنش و این یعنی اگه یه ناامنی توش باشه، اون ها سریع پیداش میکنند.

هکرها در لینوکس ازدحام میکند. این کار به اون ها این قابلیت رو میده که کارهای عجیب و غریب ونوآورانه ای انجام بدند. اگه بخوان یه شبکه جدید و یا نامعتبر رو آزمایش کنند، میتونند بدون مدارک قانونی API از فروشندگان اون رو آزمایش کنند و بسازن. میلیون ها کد برای برنامه های لینوکس و Library نوشته شده که اجازه میده پروژه های جور واجور و گوناگون عمومی بشن. به عنوان مثال یه library که بهتون اجازه میده شبکه های جدید رو پیدا کنید میتونه قسمتی از یه کد مخرب باشه. قدرت و انعطاف لینوکس اون رو به زمین بازی برای هکرها تبدیل کرده. ازش استفاده میکنند، یادش میگیرند و عمقی میفهمنش و این یعنی اگه یه ناامنی توش باشه، اون ها سریع پیداش میکنند. به هر حال اولین دلایل برای انتخاب لینوکس از طرف هکرها، نصب اون توسط عموم مردم روی سیستمهاشون هست. قابلیت اینکه هر قسمت و تکه کدی رو بتونیم ببینیم، و وقتی مشکلی داشت درستش کنیم، معنیش اینه که لینوکس نمیتونه فقط توسط برنامه نویسان که در یه ادازه مرکزی کار میکنند امن باشه و هر کسی هر زمانی که خواست میتونه این کار رو انجام بده. پس اولین دلیل برای انتخاب لینوکس توسط کاربران، انتخاب اون توسط مردم هست. قابلیت اینکه هر قسمت و تکه کدی رو بتونیم ببینیم، و وقتی مشکلی داشت درستش کنیم، معنیش اینه که لینوکس نمیتونه فقط توسط برنامه نویسان که در یه ادازه مرکزی کار میکنند امن باشه و هر کسی هر زمانی که خواست میتونه این کار رو انجام بده.