آموزش جامع کورل دراو ایکس 8


معرفی دوره

CorelDRAW یک نرم افزار قدرتمند گرافیک با سابقه 29 ساله است. این دوره ابزار و تکنیک های ضروری را که طراحان و هنرمندان دیجیتال با اعتماد کامل در CorelDRAW از آن استفاده می کنند، پوشش می دهد.

راجر ومبولت مربی ارشد محصولات در Corel با مروری بر رابط کاربری و بخش های مختلف این نرم افزار که در جعبه ابزار قرار دارند مثل Pick، Shape، Curve و ابزارهای جذاب دیگر کار با این نرم افزار را برای شما تسهیل می کند. پس از آن که با روش طراحی خطوط ساده و شکل ها آشنا شدید روش گروپ، تنظیم و کپی کردن آبجکت ها در صفحه ی Documrnt را به شما آموزش می دهد. به علاوه در این دوره یاد میگیرید که با استفاده از ابزار جدید Font manager و مجموعه ی وسیع فونت های موجود در برنامه با متن کار کنید. ویرایش تصاویر، کارهای اتوماتیک با اسکریپت و ماکرو، ساخت پالت رنگی و آماده سازی آبجکت های CorelDRAW برای رنگ آمیزی نیز از دیگر بخش های آموزشی این دوره هستند. راجر در انتهای بحث را با ارائه ی چند نکته و شخصی سازی رابط کاربری CorelDRAW برای کاربرد بهتر و تسریع طراحی شما به پایان می رساند.

موضوعات موجود در این دوره:

مقدمه یادگیری کورل دراو

آموزش شروع به کار و استفاده از محیط کاربری

آشنایی با Docker ها

یادگیری استفاده از Ruler, Grid و Guideline ها

آموزش تول باکس

آشنایی با نوع فونت ها 

آموزش کار با اشیا

یادگیری کار با Bitmap ها

یادگیری کار با PowerClips

آشنایی با پالت رنگ ها

آموزش کار با Print merge

آموزش ایجاد میانبرهای کیبورد و نوار ابزار

 

کورل دراو چیست؟

کورل‌ دراو یک نرم‌افزار ویرایشگر گرافیکیِ بُرداری است، که به دست شرکت کورل در شهر اتاوای کانادا ساخته و بازاریابی شد.
کورل دراو که معمولاً برای طراحی و کمتر برای ویرایش تصاویر مورد استفاده قرار می‌گیرد، از هر دو مدِ بُرداری و پیکسلی پشتیبانی می‌کند. 

شرکت Corel نیز مثل شرکت Adobe از پیشگامان عرصه نرم افزارهای گرافیکی در جهان است و همیشه رقابت تنگاتنگی بین معروف ترین نرم افزار این شرکت یعنی Corel Draw و معروف ترین نرم افزار Adobe یعنی Photoshop وجود داشته است.

قدرت اصلی این نرم افزار در ایجاد و ویرایش فایل های گرافیکی برداری یا Vector است. البته کورل دراو برای ویرایش تصاویر نیز چیزی از فتوشاپ کم ندارد. اما اگر به دنبال نرم افزاری برای ساخت و ادیت تصاویر وکتور هستید، قطعا Corel Draw بهترین انتخاب است.

 

چرا باید CorelDRAW را انتخاب کنیم؟

از نرم افزار کورل دراو معمولا در طراحی هایی استفاده میشود که یا بسیار بزرگ هستند (مثل بیلبورد و بنر) ، و یا خروجی آنها نیاز به تعیین دقیق خطوط برش و چاپ دارد (مثل شابلون، چاپ سیلک، و برش شبرنگ). فرمت های خروجی Corel Draw به دلیل اینکه برداری هستند، هیچ محدودیتی برای تغییر اندازه ندارند و میتوان آنها را بی نهایت بزرگ کرد بدون اینکه از کیفیت تصویر کاسته شود.

 

فصل های این دوره

۱۲ . نتیجه گیری

 

نظرات و سوالات کاربران در مورد این دوره

برای ثبت نظر، وارد سیستم شوید.