آموزش جامع صفر تا صد افتر افکت

  • ویدیو
  • مقدماتی
  • ۳۱ اردیبهشت ۹۷
  • ۹ ساعت و ۴۵ دقیقه
  • ۱
  • ۹۶۷ بازدید

معرفی دوره

دوره ی آموزشی اصول After Effects CC تمام اصول مورد نیاز برای ویرایشگر های ویدئویی جدید و هنرمندان برای کار با این برنامه قدرتمند را پوشش می دهد. دو فصل اول، مفاهیم کلیدی، اصطلاحات و رابط کاربری After Effects را بررسی کرده و پنج اصل پایه  از After Effects، شامل لایه ها، انیمیشن ها، افکت ها، جلوه های سه بعدی و رندر را تجزیه و تحلیل می کنند. در فصل های بعد نیز انواع پروژه های دنیای واقعی را ارائه می دهد که به منظور تقویت مهارت هایی که یاد گرفته اید ضروری است، مهارت هایی مانند:

مقدمه یادگیری افتر افکت

آشنایی با اصول افتر افکت

درک کمپوزیشن

آموزش طراحی کمپوزیشن ها با لایه ها

آموزش ایجاد انیمیشن

یادگیری استفاده از افکت ها

آموزش 3D در افتر افکت

آموزش استخراج و رندر کردن

آموزش انیمیت کردن متن ها و اینفوگرافیک ها

پروژه تدوین ویدیو ها

آموزش اصلاح و زمان بندی ویدیو ها

پروژه کار با پرده سبز

پروژه روتواسکوپینگ

پروژه انیمیت کردن یک لوگوی سه بعدی در سینما فوردی لایت

پروژه ردیابی

پروژه مدیریت و تنظیمات ضروری

 

چه کارهایی می توان با Adobe After Effects انجام داد؟

با Adobe After Effects می توانیم لایه های دو بعدی ویدیوی خود را در فضای سه بعدی ایجاد، کامپوزیت و فرم دهی کنیم. Adobe After Effects می تواند بسته به نیاز کاربر در نقش های مختلفی ظاهر شود. به طور مثال یک هنرمند سازنده ی جلوه های ویژه ی بصری هندسی ممکن است فقط از Adobe After Effects برای کامپوزیت کردن ویدیوهایی که به صورت 3D رندر شده اند استفاده کند. یک تدوینگر ویدیو ممکن است از این نرم افزار بیشتر برای طراحی عنوان کمک بگیرد و یک انیماتور ممکن است از آن برای ساخت کاراکترهای دو بعدی در کارتون استفاده کند. علت اینکه خیلی از افراد نمی توانند به راحتی بیان کنند که Adobe After Effects چه کارهایی انجام می دهد فقط به جامعیت و گوناگونی توانایی های این نرم افزار برمیگردد.

این نرم افزار علیرغم اینکه بسیار کاربردی است اما در ساخت خود دارای سادگی خاصی است. Adobe After Effects نیز مثل تمام اپلیکیشن های ویرایش ویدیوی جهان از سیستم لایه ای استفاده می کند. بهترین راه تصور این موضوع، فکر کردن به تعداد زیادی کاغذ است. کاغذی که زیر همه قرار گرفته دیده نمی شود چرا که کاغذ دیگری روی آن است. کامپوزیشن دو بعدی نیز به همین صورت است.

اگر لایه های خود را روی حالت سه بعدی بگذارید می توانید لایه هایی که در فضای سه بعدی به دوربین نزدیک تر هستند را روی دیگر لایه های سه بعدی قرار دهید. اگر متوجه نشدید می توانید مثال زیر را ببینید. وقتی یک لایه از بک گراند رد شده و به سمت دوربین می آید قابل رویت و وقتی به پشت بک گراند می رود غیر قابل رویت می شود.

کتابخانه ی افکت ها

چیزی که Adobe After Effects را از دیگر اپلیکیشن های ویرایش ویدیو مجزا می کند کتابخانه ی وسیعی از افکت هاست که در بر دارد. در این کتابخانه به معنای واقعی صدها افکت درون سازی شده وجود دارد که می توان از ترکیب آنها تعداد بیشماری از کارهای خلاقانه را ایجاد کرد. شاید این به قدری خوب باشد که باور کردنش سخت شود اما واقعا در افتر افکت می توانید این کار را انجام دهید. حالا بیایید چند نمونه از دسته بندی های مختلف افکت ها در Adobe After Effects را با هم مرور کنیم.

افکت های شبیه سازی

در Adobe After Effects، 18 افکت شبیه سازی درونسازی شده وجود دارد. این افکت های شبیه سازی برای ایجاد هر چیزی، از باران گرفته تا مو، استفاده می شوند. تمام این افکت ها قابلیت شخصی سازی دارند و وقتی آنها را با افکت های دیگر ترکیب می کنید می توانید قابلیت های آنها را بیش از پیش افزایش دهید. در زیر نمونه ای از افکت CC Snowfall را می بینید که در Adobe After Effects درونسازی شده است. ما برای ایجاد این افکت فقط یک Drag & Drop انجام دادیم و هیچ شخصی سازی یا تنظیماتی نیاز نبود.

افکت های سبک دار

افکت های سبک داری که در Adobe After Effects  وجود دارند برای سبک بخشیدن به ویدیوها و لایه ها به شکل های خاص کاربرد دارند. این افکت ها که با Drag & Drop کردن فعال می شوند را می توان به راحتی دستکاری کرد و نماها و سبک های حیرت انگیزی را از آنها ساخت. دو مورد از افکت های شایان ذکری که در این دسته وجود دارندCC Glass Effect و Posterize Effect هستند. نمونه ی زیر یکی از عکس های Shutterstock را نشان می دهد که افکت Find Edges روی آن اعمال شده است.

سایر دسته های افکت ها

در کنار دسته هایی از افکت ها که در بالا به آنها اشاره شد تعداد زیادی از دسته بندی های دیگر نیز وجود دارد که هر کدام کارکرد متفاوتی دارند. به طور مثال دسته ای از افکت ها وجود دارد که مختص گونه های مختلف Blur است. دسته ی دیگری برای اصلاح رنگ وجود دارد که افکت های موجود در آن می توانند هر نمایی که دوست دارید را به ویدیوی اصلی بدهند. 

قالب های Adobe After Effects

قالب های Adobe After Effects دلیل بزرگی برای استفاده ی بیشتر تدوینگرهای ویدیو از After Effects هستند. شما می توانید تمام تمرکز حرفه ای خود را صرف تبدیل شدن به یک طراح موشن کنید. البته تدوینگرها در یک محدوده ی زمانی مشخص ممکن است زمان کافی برای تجربه کردن طرح هایی که خودشان میخواهند یا نیاز دارند را نداشته باشند. در عوض طراح های موشن در سراسر دنیا فایل های پروژه ی After Effects را به گونه ای تنظیم می کنند که کاربران می توانند به راحتی با drag & drop کردن فیلم اصلی به نتایج شگفت انگیزی برسند.

فروشگاه های فروش آنلاین قالب های After Effects مانند RocketStock پروژه های ساده ای دارند که با کمک آنها حتی تازه وارد ترین کاربران Adobe After Effects نیز می توانند طرح های برجسته ای برای پروژه های ویدیویی خود ایجاد کنند. نمونه ی زیر امکانات خلاقانه ی یکی از قالب های Adobe After Effects را نشان می دهد.

طراحی عنوان

After Effects با داشتن قابلیت هایی که به اندازه ی قابلیت های فتوشاپ متنوع هستند به برنامه ای رویایی برای طراحی عناوین برای پروژه های ویدیویی تبدیل شده است. ابزار طراحی عنوانی که در After Effects قرار داده شده، کارکردی بسیار مشابه با نمونه های موجود در پردازشگرهای کلمات دارد. این قابلیت ها شامل آپشن های پاراگراف و کنترلرهای شخصی برای چیزهایی مثل Leading و Kerning هستند.

البته آنچه که طراحی عنوان AfterEffects را به نمونه ای برتر از دیگر رقبا تبدیل کرده است، title animatorهایی هستند که امکان انیمیت کردن کاراکتر، کلمه یا خطوط به طور اتوماتیک و بسته به نیاز پروژه را به کاربر می دهند.

تمام افکت هایی که در بالا از آنها نام بردیم می توانند روی متن نیز پیاده شوند بنابراین هیچ محدودیتی در انواع عناوینی که می توانید در After Effects طراحی کنید وجود ندارد.

کامپوزیت کردن

یک نرم افزار ویژه ی کامپوزیت، نرم افزاریست که می توان از آن برای به کارگیری اجزای چندگانه برای ایجاد یک صحنه ی کامل استفاده کرد. به طور مثال یک صحنه ی جلوه ی ویژه بصری ممکن است به یک صحنه پرده ی سبز، یک بک گراند، چند المان انفجاری، خاک و دود نیاز داشته باشد تا همه در یک صحنه واحد ترکیب شوند. انجام این کار در یک اپلیکیشن تدوین ویدیو بسیار دشوار است پس راه درست استفاده از اپلیکیشنی مخصوص این کار مثل After Effects است. 

Script ها

اسکریپت ها بر خلاف پلاگین ها هیچ چیزی که هنوز After Effects قابلیت انجام آن را ندارد، Unlock نمی کنند. آنها پروسه ای را به صورت خودکار انجام می دهند که اگر یک شخص بخواهد به صورت دستی انجام دهد باید زمان بسیار بیشتری را صرف کند. به طور مثال بعضی اسکریپت ها مثل AE Sweets انیمیشن را فقط با یک کلیک ایجاد می کنند. در ویدیو زیر نمونه ای از انیمیشن ایجاد شده توسط اسکریپت After Effects را می بینید.

پلاگین ها، برگ برنده ای برای After Effects 

در ادامه ی تمام افکت هایی که تا به اینجا به آنها اشاره شد صدها افکت افزوده ی دیگر نیز وجود دارد که می توانید آنها را نصب کرده و توانایی های After Effects را با آنها افزایش بدهید. این پلاگین ها اپلیکیشن های کوچکی هستند که به صورت اپلیکیشن جانبی طراحی شده و می توانند درون After Effects نصب و به کارگیری شوند.

 

 

 

فصل های این دوره

۱۶ . نتیجه گیری

 

نظرات و سوالات کاربران در مورد این دوره

برای ثبت نظر، وارد سیستم شوید.