آموزش جامع صفر تا صد PHP با MySQL – سطح دو

  • برنامه نویسی
  • حرفه ای
  • ۲۶ شهریور ۹۶
  • ۷ ساعت و ۵۷ دقیقه
  • ۱۳۸۰ بازدید

معرفی دوره

این دوره – نسخه ی دوم سری قبل - بر اساس مبانی PHP با MySQL و مفاهیم سطح متوسط ​​لازم برای توسعه برنامه های کاربردی در حین ایجاد یک سیستم مدیریت محتوا تدوین شده است. Kevin Skoglund آموزش می دهد که چگونه می توان با ایجاد سیستم پویای ناوبری کمک کرد تا کاربران عمومی بتوانند در صفحات محتوای مبتنی بر داده به مرور صفحات مختلف بپردازند. او همچنین روش پنهان کردن محتوا از عموم و نوشتن توابع حساس به متن را نیز آموزش می دهد و از گزینه های آرگومان برای رفتارهای شرطی استفاده می کند.

چگونگی پیاده سازی سیستم احراز هویت کاربر و استفاده از توابع ورودی PHP ساخته شده به منظور ایمن سازی تنظیمات دسترسی صفحه هم از دیگر موضوعات موجود در این دوره است. در نهایت، مدرس این دوره به شما نشان می دهد که چگونه جداول مرتبط داده می توانند با انجام یک سری کارها روی توابع به منابع تو در تو تبدیل شوند. در کنار همه ی اینها، نکات مهم و مثال هایی نیز به شما ارائه می گردد.

مباحث این دوره عبارتند از:

آموزش کار با فرم ها و داده های آنها

یادگیری کار با کوکی ها و Session ها

آموزش MySQL

آموزش استفاده از PHP برای دسترسی به MySQL

آموزش طراحی یک سیستم مدیریت محتوا

یادگیری استفاده از سیستم ناوبری برای انتخاب محتوا

آموزش عملیات چهارگانه ی سیستم

یادگیری طراحی بخش عمومی سیستم

یادگیری سطوح دسترسی

 

PHP چیست؟

ابتدا PHP به عنوان یک پلت فرم ساده ی اسکریپت نویسی به نام «صفحه اصلی شخصی» ایجاد شد اما امروز PHP جایگزینی برای تکنولوژی های Active Server Pages مایکروسافت است.

PHP یک زبان متن باز سمت سرور است که برای ایجاد صفحات پویای وب استفاده می شود و آن را می توان در HTML نیز درونسازی کرد. PHP معمولا در رابطه با پایگاه داده MySQL در سرورهای لینوکس و یونیکس استفاده می شود و محبوب ترین زبان برنامه نویسی است.

PHP یک زبان برنامه نویسی چند منظوره و یک مفسر است که به طور گسترده ای به صورت رایگان مورد استفاده در دسترس است. توضیحات کامل درباره ی تمام توابع PHP، راهنمای کامل و بسیاری از آموزش ها را می توانید در این دوره و دوره آموزش جامع صفر تا صد PHP با MySQL – سطح یک فرا بگیرید.

 

MySQL چیست؟

MySQL یک سیستم مدیریت پایگاه داده ارتباطی متن باز است که از SQL) Structured Query Language) استفاده می کند.

SQL محبوب ترین زبان برای اضافه کردن، دسترسی دادن و مدیریت محتوا در پایگاه داده است. این زبان بیشتر برای پردازش سریع، سهولت و انعطاف پذیری مورد استفاده قرار می گیرد. MySQL تقریبا بخش مهمی از هر کدام از برنامه های متن باز PHP است. نمونه های خوب برای اسکریپت های مبتنی بر PHP و MySQL عبارتند از وردپرس، جوملا، مگنتو و دروپال.

فصل های این دوره

۲۰ . فصل بیستم - پایان

 

نظرات و سوالات کاربران در مورد این دوره

برای ثبت نظر، وارد سیستم شوید.