آموزش جامع صفر تا صد PHP با MySQL – سطح یک

  • برنامه نویسی
  • مقدماتی
  • ۲۶ شهریور ۹۶
  • ۵ ساعت و ۳۴ دقیقه
  • ۴
  • ۱۹۵۸ بازدید

معرفی دوره

پی اچ پی یک زبان برنامه نویسی محبوب و پایه و اساس بسیاری از وب سایت های هوشمند و مبتنی بر داده است. این دوره جامع از Kevin Skoglund کمک می کند تا توسعه دهندگان با استفاده از PHP برای ایجاد صفحات وب متصل با محتوای پویا که می تواند داده ها را بین صفحات جابجا کند اقدام نمایند. با مشاهده این دوره یاد می گیرید که چگونه می توان با کمک PHP ایجاد فرم ها، خواندن و اعتبارسنجی داده و نمایش خطاها را تسهیل کنید. مدرس این دوره همچنین مبانی MySQL را نیز پوشش می دهد و نحوه استفاده از پی اچ پی برای کارآیی و ایمن سازی پایگاه داده برای ذخیره و بازیابی داده ها را نیز مطرح می کند. در طول دوره هم توصیه های عملی و نمونه هایی از بهترین شیوه ها را ارائه می دهد.

مباحث این دوره عبارتند از:

مقدمه یادگیری PHP

چرا PHP را انتخاب کنیم؟

آموزش نصب PHP در ویندوز

یادگیری جاسازی کدهای PHP در یک صفحه

آموزش انواع داده ها در PHP

آموزش عبارات منطقی

یادگیری حلقه های While, For و ...

آموزش توابع

یادگیری خطایابی

آموزش ساخت صفحات وب با PHP

 

PHP چیست؟

ابتدا PHP به عنوان یک پلت فرم ساده ی اسکریپت نویسی به نام «صفحه اصلی شخصی» ایجاد شد اما امروز PHP جایگزینی برای تکنولوژی های Active Server Pages مایکروسافت است.

PHP یک زبان متن باز سمت سرور است که برای ایجاد صفحات پویای وب استفاده می شود و آن را می توان در HTML نیز درونسازی کرد. PHP معمولا در رابطه با پایگاه داده MySQL در سرورهای لینوکس و یونیکس استفاده می شود و محبوب ترین زبان برنامه نویسی است.

PHP یک زبان برنامه نویسی چند منظوره و یک مفسر است که به طور گسترده ای به صورت رایگان مورد استفاده در دسترس است. توضیحات کامل درباره ی تمام توابع PHP، راهنمای کامل و بسیاری از آموزش ها را می توانید در این دوره و آموزش جامع صفر تا صد PHP با MySQL – سطح دو فرا بگیرید.

 

MySQL چیست؟

MySQL یک سیستم مدیریت پایگاه داده ارتباطی متن باز است که از SQL) Structured Query Language) استفاده می کند.

SQL محبوب ترین زبان برای اضافه کردن، دسترسی دادن و مدیریت محتوا در پایگاه داده است. این زبان بیشتر برای پردازش سریع، سهولت و انعطاف پذیری مورد استفاده قرار می گیرد. MySQL تقریبا بخش مهمی از هر کدام از برنامه های متن باز PHP است. نمونه های خوب برای اسکریپت های مبتنی بر PHP و MySQL عبارتند از وردپرس، جوملا، مگنتو و دروپال.

فصل های این دوره

نظرات و سوالات کاربران در مورد این دوره

برای ثبت نظر، وارد سیستم شوید.