آموزش جامع سینما فوردی – سطح 1 – رابط کاربری، مدل ها، سلسله مراتب ها


معرفی دوره

CINEMA 4D با رابر گرروت، مقدمه ای است بر مدل سازی، رندرینگ و برنامه انیمیشن سازی پیچیده سه بعدی که در بخش های مختلفی که مجموعا در دو ساعت قابل نصب است تقسیم می شود. اولین دوره ی این سری، محیط CINEMA و اهمیت Object Hierarchy را نشان می دهد. با دیدن این دوره می توانید با نحوه کار در پروژه های مختلف؛ چگونگی انجام تنظیمات برنامه و پیکربندی، ایجاد یک پروژه و ایجاد آبجکت ها و تغییر پارامترهای آنها آشنا شوید. راب همچنین انواع مختلف آبجکت ها و اصول لازم برای ایجاد یک مدل با اشکال اولیه را در این آموزش توضیح می دهد.

 

 CINEMA 4D چیست؟

CINEMA 4D یک نرم افزار مدلسازی سه بعدی، موشن گرافیک، طراحی، و انیمیشن سازی است که توسط MAXON Computer که یک شرکت آلمانی است ساخته شده است. این نرم افزار مجموعه ای گسترده از ابزارها را به کاربر ارائه می کند که به هنرمندان کمک می کند تا به نتایج برجسته ای در کار خود برسند. فرقی نمی کند که پروژه ی شما مدلسازی، تکسچرینگ، نورپردازی یا رندر باشد، در هر صورت CINEMA 4D قابلیت های بی نظیری را در جهت عملکردی بی نقص در اختیار شما می گذارد.

قابلیت های بالا و قابل اعتماد این نرم افزار در کنار سرعت بالای آن در تولید تصاویر سه بعدی می درخشد. این نرم افزار کامل می تواند برای افراد مختلف از مبتدی تا حرفه ای های با تجربه به کار گرفته شود. CINEMA 4D به شما این امکان را می دهد که از گرافیک های سه بعدی، تصویرسازی های معماری، ویدیو گیم های بسیار باکیفیت و گرافیک های واقع گرایانه ی ساخته ی دست خود لذت ببرید.

 

مروری بر مزایای CINEMA 4D

CINEMA 4D نرم افزاری بی نظیر و مناسب آن دسته از هنرمندان فعال در زمینه های سه بعدی است که به دنبال نتایج برجسته ای هستند. این اپلیکیشن دامنه ی وسیعی از قابلیت ها و ابزارها را در بر دارد که به کاربران این امکان را می دهد تا خیلی سریع به نتیجه برسند.

CINEMA 4D با توجه به خواسته ها و نیازهای هر دو دسته ی مبتدی و پیشرفته ساخته شده است. به لطف رابط کاربری مرتب و منظم و ساده ی این نرم افزار شروع کار با آن بسیار ساده و سریع اتفاق می افتد و عملکرد ساده ی نرم افزار شما را به راحتی با محیط وفق می دهد. به علاوه رابط کاربری این اپلیکیشن به طور هوشمندانه به گونه ای ساخته شده است که می  توانید قدرت پلت فرم را از همان لحظه ی اول بهینه سازی کنید. در کنار اینها کاربر می تواند طرح بندی را به گونه ی دلخواه خود تنظیم کند تا محیط کاری خاص خود را ساخته و با نیازهای خود مطابقت دهد.

از سوی دیگر CINEMA 4D تا حد نیازی نیز برای ثبات خود به شهرت رسیده است. هر قابلیت و ویژگی جدیدی که به این نرم افزار اضافه می شود با دقت هر چه تمام تر توسط گروه های تست کننده ی بتا و QA تست می شود و سپس نسخه ی در بردارنده این قابلیت ها وارد بازار می شود. این ها در کنار پکیج خدمات رایگان که به طور منظم ارائه می شود CINEMA 4D را در جهت پاسخگویی به نیازهای هنرمندان و سیستم عامل ها که همواره  در حال تغییر و تحول است توانمند می سازد.

عملکرد عالی این نرم افزار انعطاف پذیری بی مانندی را به آن بخشیده است. این اپلیکیشن آپشن های مختلفی را ارائه می کند که از جمله ی آنها می توان به شیدرهای رویه ای، تکسچرها  و مدلسازی پارامتریک اشاره کرد.

این آپشن ها به کاربر این امکان را می دهند که پویا تر بوده و انعطاف پذیری را از ابتدا تا انتها در کار خود داشته باشد.

 

مروری بر قابلیت های CINEMA 4D

 

مدلسازی         جریان کاری کلی

تکسچرینگ      رندرینگ

انیمیشن

 

رضایت کاربران

ما به این نتیجه رسیده ایم که کاربران وقتی به این نتیجه می رسند که باید یک نرم افزار گرافیکی بخرند فقط این برایشان مهم نیست که کارشناسان چه توصیه ای می کنند و چگونه نرم افزارها را ارزیابی می کنند بلکه نکته ی دیگری نیز برایشان اهمیت دارد و آن هم این است که کمپانی ها و افرادی که این نرم افزار را خریده و استفاده کرده اند درباره ی آن چه نظری دارند. به همین خاطر است که ما الگوریتم رضایت مشتری مبتنی بر رفتار را ساخته ایم تا نقدهای کاربران را گردآوری کرده و کامنت ها و نظران افراد مختلف در دامنه ی وسیعی از جوامع مجازی را در این راستا بررسی کنیم و نتیجه ی آن را  در اختیار کاربر بگذاریم. به این صورت داده های مربوط به این موضوع به روشی ساده به کاربر نمایش داده می شود و مثبت و یا منفی بودن نظرات مردم در مورد نرم افزار مربوطه را متوجه می شویم. با این اطلاعات هر کسی می تواند برای خریدن یا نخریدن یک نرم افزار بهترین تصمیم ممکن را بگیرد.

نظرات و سوالات کاربران در مورد این دوره

برای ثبت نظر، وارد سیستم شوید.