این هفته Qualcomm  در مراسم سالانه ی Snapdragon Summit میزبان خبرگزاری ها و تحلیلگران است. چند هفته پیش Qualcomm  گزیده ای از اخبار را منتشر کرد. این خبرها می توانند بسیار زیاد باشند اما این کمپانی تصمیم گرفته خبرها را با گزاراشات مربوط به ۵G و گزیده ای از توضیحات در مورد پلت فرم موبایل جدید خود یعنی Snapdragon 855 شروع کند. به علاوه، این کمپانی سنسور اثر انگشت اولتراسونیک خود برای سنسورهایی که می توانند زیر صفحه ی نمایش قرار بگیرند را نیز معرفی کرد.

البته به این زودی ها نمی توانیم در اطراف خود یک دکل ۵G ببینیم اما پس از سالها انتظار می توانیم بگوییم حالا وقت آن رسیده که فکر کنیم ۵G میتواند برای ما به واقعیت بپیوندد. البته AT&T و Verizon نیز در این هفته در حال بازارگرمی برای شبکه های لایو ۵G هستند. Qualcomm این مراسم را به عنوان “جشن از راه رسیدن ۵G” معرفی می کند، اما می دانیم که همه ی رقبای دیگر نیز در ماه های آینده همین ادعاها را خواهند داشت.

به طور خلاصه آنچه شاید جالب تر باشد این است که  Qualcomm  همچنین پرچمدار جدید ۸۵۵ پلت فرم موبایل خود را نیز امروز معرفی کرد. این در حالیست که این کمپانی هنوز تمام جزئیات این محصول را منتشر نکرده ولی تاکید می کند که ۸۵۵ اولین پلت فرم رسمی و تجاری موبایل در جهان است که قابلیت پشتیبانی از ۵G چندگیگابایتی را دارد.

۸۵۵  همچنین یک موتور AI چند هسته ای جدید را نیز به کار گرفته که تا سه برابر کارکرد بهتر  AI نسبت به پلت فرم سابق موبایل را تضمین می کند و قابلیت های ویژه ای نیز در زمینه ی عکاسی و فیلمبرداری را در بر گرفته.

مطالعه
معرفی قابلیت های پیشرفته دوربین Galaxy S9

به علاوه این کمپانی اعلام کرده که این پلت فرم جدید برای Gaming نیز بهینه سازی شده است.
نام این محصول “Snapdragon Elite Geming ” است اما جزئیات کامل آن بیان نشده است. Qualcomm در زمینه ی AR (قابلیت واقعیت افزوده) نیز ادعاهایی دارد.

اما به نظر می رسد که آخرین بخش این خبرها، جذاب ترین آن هم باشد. سنسورهای اثر انگشت در حال حاضر حتی در گوشی های میان رده نیز استاندارد هستند اما Qualcomm وعده داده که با سنسورهای جدید ۳D Sonic این کمپانی کارکرد ارتقاء یافته ای از سنسور اثر انگشت اولتراسونیک را شاهد خواهیم بود که می تواند زیر صفحه ی نمایش قرار گیرد. در واقع این برندسازی جدیدی از سنسور زیر صفحه ی نمایش موجود Qualcomm است اما این نمونه جدید تکنولوژی جدیدتری را به کار گرفته است. وعده داده شده که اسکنر این سیستم حتی اگر صفحه ی نمایش خیلی کثیف باشد یا کاربر یک محافظ صفحه هم روی آن گذاشته باشد کار می کند. احتمال می رود که به زودی شاهد تلفن های پرچمدار  جدیدی باشیم که این اسکنر جدید اثر انگشت در آنها به کار گرفته شده باشد.

منبع: techcrunch.com

مترجم: سیده مینا سیدصالحی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید