قبلا، بیشترین رکوردی که Netflix داشت مربوط به ماه ژولای سال ۲۰۱۸ بود که در آن به ۸۴٫۷ میلیون دلار فروش رسید. در آن زمان این بیشتری مقدار فروش Netflix در موبایل از زمان شروع کسب درآمد آن در موبایل در سپتامبر ۲۰۱۵ بود.

اما هم اکنون Netflix در موبایل به در آمدی بیش از ۱٫۵۸ میلیارد دلار رسیده است.

نمی توان به یقین گفت که چه عواملی باعث این رکورد شکنی بی سابقه ی Netflix شده است اما فاکتورهایی هستند که احتمال دارد باعث این اتفاق شده باشند که از جمله ی آن ها می توان به جریان تغییر مسیر سنتی و رویکرد به سمت خدمات جاری به جای تماشای تلویزیون به سبک قدیمی اشاره کرد.

اما برجسته ترین موضوع در این میان، درآمد ورودی به Netflix از طریق بازارهای بین المللی آن است.

Sensor Tower که اپلیکیشن Netflix در ایالات متحده است طبق محاسبات انجام شده تا ماه نوامبر سالانه ۷۶ درصد افزایش درآمد داشته اما سهم مابقی کشورها در این افزایش درآمد بیش از ۱ میلیون دلار بیشتر بود. به طور مثال رشد آلمان ۹۰ درصد، برزیل ۹۴ درصد، کره جنوبی ۱۰۷ درصد و ژاپن ۱۷۵ درصد بوده است.

با اینکه ایالات متحده همچنان با ۵۷ درصد از حق اشتراک درون برنامه ای در ماه نوامبر، که معادل ۴۹ میلیون دلار است جایگاه اول را به خود اختصاص داده اما با گسترش جهانی Netflix این جایگاه رو به کاهش است.

زمانی که Netflix برای اولین بار در پاییز ۲۰۱۵ شروع به فروش اشتراک کرد ایالات متحده ۷۱ درصد از درآمد آن را تشکیل می داد.

مطالعه
بهترین لوازم خانگی هوشمند CES 2019

استفاده از Netflix در هفته های اخیر در حال دو برابر شدن بوده است. این کمپانی هم اکنون در حال تست اشتراک ویژه ی موبایل است که هدف از آن خدمات دهی بهتر در آسیا و دیگر بازارهای نوظهور است.

این کمپانی در Q3 به حدود ۷ میلیون کاربر جدید رسیده که ۵٫۸۷ میلیون از آن ها از بازارهای جهانی وارد شده اند.

منبع: viewtuber.com

مترجم: سیده مینا سیدصالحی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید