کمپانی Apple یکی از مسئولین اجرایی فعال در بخش وابسته ی ساخت باتری شرکت Samsung Electronics را استخدام کرد تا در کارهای مربوطه به این کمپانی کمک کند.

Soonho Ahn در ماه دسامبر پس از چهار سال اشتغال در منصب معاون ارشد Samsung SDI به عنوان مدیر کل صنعت باتری سازی به Apple پیوست. این شخص  در سامسونگ مسئول بخش ساخت پک های باتری های لیتیومی بود و روی تکنولوژی های نسل نو کار میکرد.

در حال حاضر کمپانی اپل و Soonho Ahn به هیچ کامنتی در رابطه با این موضوع پاسخ نمی دهند. در گذشته اپل برای گوشی های خود از باتری های ساخت Samsung SDI استفاده می کرد، اما اخیراً تصمیم گرفته بود که اتکای خود به اجزای جانبی را کم کند و این استخدام در بخش باتری سازی نشان می دهد که برای باتری نیز به همین نتیجه رسیده اند. همچنین اپل در حال کار روی تکنولوژی صفحه ی نمایش MicroLED خود برای دستگاه های بعدی نیز هست که این هم  به استقلال و بی نیازی این کمپانی نسبت به سامسونگ کمک می کند. به علاوه کار ساخت پردازشگر و مودم های سلولی توسط اپل هم در دست بررسی است.

این کمپانی سرشناس از سوی دیگر مذاکراتی برای خرید کوبالت، که یکی از اجزای کلیدی پک های باتری است، به طور مستقیم از معدن را هم در دست پیگیری دارد. از آنجا که این روزها سازندگان دستگاه های موبایل همگی محصولاتی با قابلیت های مشابه می سازند، تفاوت در ویژگی های کلیدی مثل عمر باتری و عملکرد، اهمیت بیشتری پیدا کرده اند و اپل نیز به دنبال رقابت بر سر همین ماجراست.

مطالعه
بدترین پسوردهای سال 2018!

بد نیست بدانید Samsung SDI نیز در جستجوی منابع کوبالت است.

منبع: bloomberg.com

مترجم: سیده مینا سیدصالحی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید