به نظر می رسد هر روزه باید منتظر شنیدن اخبار تازه از تکنولوژی های جدید و بی مانندی باشیم که سامسونگ قصد ارائه ی آن را دارد و امروز هم یکی از همان روزهاست چون خبرها حاکی از آن است که این غول کره ای در حال کار روی نسل جدیدی از گوشی های انعطاف پذیر است و ظاهراً این کمپانی به تولید صفحه نمایش های تاشو علاقه ی زیادی دارد.

بر اساس شنیده ها ظاهراً قرار است این گوشی کاملا جدید دارای صفحه نمایش کشیده با قابلیت خم شدن کامل از یک طرف باشد. با مشاهده ی تصویر زیر می توانید بهتر متوجه جزئیات این مطلب شوید:

از نظر طراحی باید گفت که این گوشی یک قفل دارد که مانع از تا شدن خود به خود گوشی می شود. در پشت گوشی یک اسلایدر می بینید که می توان به راحتی و فقط با یک انگشت با آن کار کرد. کافیست این اسلایدر را فشار دهید تا بتوانید از گوشی در حالت غیر خمیده استفاده کنید و گوشی به طور ناگهانی به حالت خمیده در نیاید.

در دو سر این گوشی از دو آهنربای قوی استفاده شده که می توانند یکدیگر را جذب کنند تا گوشی بتواند حالت خمیده ی خود را حفظ کند. یک دوربین در یک سمت و در پایین گوشی نیز ورودی شارژر قرار دارد. در پشت گوشی از یک صفحه ی انعطاف پذیر استفاده شده که از جنس استیل ضدزنگ است و با چند پیوند کوچک در آن قابلیت خمش به گوشی اضافه شده.

از آنجا که این قابلیت ها، قابلیت های جذابی هستند سامسونگ هم تنها کمپانی نیست که به امتحان این تکنولوژی علاقه داشته است. کمپانی Lenovo در سال ۲۰۱۶ ایده خود از همین نمونه گوشی قابل بسته شدن روی مچ را ارائه کرده بود. برند چینی TCL نیز به همین صورت روی یکی از این گوشی ها کار می کند.

مطالعه
سامسونگ تلفن هوشمندی با حافظه ی یک ترابایتی رونمایی می کند!

به راحتی نمی توان گفت در آینده چنین گوشی با دقیقا همین ویژگی هایی که در تصویر گزارشات ارائه شده از کمپانی سامسونگ بیرون خواهد آمد. بارها پیش آمده که چنین الگوها و چشم اندازهایی فقط در همان مرحله ی آزمایش باقی مانده اند اما امیدواریم این بار سامسونگ بتواند این رویا را به حقیقت پیوند بزند.

منبع: bgr.com

مترجم: سیده مینا سیدصالحی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید