Gboard هم اکنون بیش از ۵۰۰ زبان را پشتیبانی می کند.

Gboard در ماه دسامبر سال ۲۰۱۶ با قابلیت پشتیبانی از ۱۰۰ زبان مختلف وارد بازار شد. از آن زمان به بعد گوگل هر از گاه مجموعه های بزرگی از زبان های جدید را برای این کیبورد اندروید خود معرفی می کرد. آخرین مجموعه به این هفته رسید و ۵۰ زبان دیگر اضافه شد. تمام این زبان ها به سرعت اضافه شدند و هم اکنون Gboard قابلیت پشتیبانی از بیش از ۵۰۰ زبان مختلف را دارد.

به نظر می رسید این کیبورد قبل از اضافه کردن مجموعه ی آخر زبان ها نیز ۵۰۰ زبان را در بر میگرفته. چون تعداد زبان هایی که هم اکنون پشتیبانی می شوند به طور دقیق ۵۷۶ زبان است. به علاوه، با وجود گستره ی وسیع زبان ها، Gboard با بیش از ۴۰ خط مختلف نوشتاری از سراسر جهان، سازگاری دارد. از جمله این خط ها می توان به خط Roman که در زبان های مختلفی مثل انگلیسی و خط سیریلیک که در بسیاری از کشورهای غرب اروپا از جمله روسیه استفاده می شود اشاره کرد.

چنین دامنه متنوعی از زبان ها به آن معناست که زبان مادری بیش از ۹۰  درصد جمعیت جهان در Gboard موجود است. احتمال اینکه این عدد به ۱۰۰ درصد برسد کم است چرا که هزاران زبان مورد استفاده در جهان وجود دارد. اما زبان هایی که در Gboard وجود ندارند در موقعیت های مناسب خود به تدریج در آپدیت های بعد اضافه می شوند.

منبع: androidpolice.com

مترجم: سیده مینا سیدصالحی

مطالعه
5G اتومبیل شما را به یک ابر کامپیوتر با قدرت تکلم و تفکر تبدیل می کند که به زودی شاهدش خواهید بود!

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید