سامسونگ به تولید یک تاپ ورزشی با قابلیت شناسایی بیماری های موجود در بدن شخص و انتقال اطلاعات مربوطه به تلفن هوشمند، به بازار سلامت نیز گام نهاد.

تکنولوژی به کار رفته در این لباس به سنسورهای موجود در آن وابسته است که می تواند به صورت عملی با بررسی صدای ارگان های مختلف و نوعی عمل عیب یابی و ارائه ی توصیه های بهبود دهنده، اطلاعاتی را در مورد عملکرد شش ها در اختیار کاربر بگذارد.

دیگر قابلیت های این لباس شامل امکان تشخیص بیماری های تنفسی وابسته به مشکلاتی مانند علائم پنومونی یا عفونت دستگاه تنفسی روی صفحه ی نمایش است.

این تکنولوژی نوین می تواند وجود برونشیت یا بیماری های مزمن ریوی مثل آسم و COPD را نیز تشخیص داده و سابقه ی ثبتی تنفس شما و شاخص توده ی بدنی را تعیین و ارائه کند.

این ابزار سلامت با دریافت اطلاعات سن، جنسیت، وزن و قد در کنار سوابق پزشکی قادر به ارائه ی اطلاعات دقیقی در این زمینه است و در پی نتایجی که به دست می آورد می تواند توصیه هایی نیز در قالب پیشگیری تا اقدامات اورژانسی ارائه کند.

سال گذشته نیز سامسونگ یک لباس هوشمند اسکی روی یخ را تست و معرفی کرد که یک بازیکن هلندی از آن در تمرینات المپیک بازی های زمستانه ی ۲۰۱۸ استفاده کرد.

این کمپانی کره ای ماه قبل نیز انواع دیگری از پوشاک هوشمند را ارائه کرده بود که البته تا وارد بازار نشوند ناشناخته می مانند.

یکی از سخنگویان سامسونگ می گوید: “مثلا فکر کنید وقتی یک فوتبالیست حرفه ای در زمین فوتبال بازی می کند عملکرد ریه هایش نیز به صورت همزمان مانیتور شود، یا این تکنولوژی برای کودکان بیمار راهکارهای تکنولوژیک ارائه کند. اگر بتوانید در خانه یک اسکن همیشگی داشته باشید قطعا تاثیر خیلی زیادی در زندگیتان خواهد داشت. بدیهی است که این لباس هوشمند باید در سایزهای مختلف نیز برای گروه های مختلف تولید شود.”

مطالعه
قابلیت جدید اینستاگرام به نام Regram بالاخره در آپدیت جدید این اپلیکیشن معرفی شد

منبع: smarthouse.com.au

مترجم: سیده مینا سیدصالحی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید