با شیوع محتواهای ویروسی در واتس اپ، مسئولین این پلت فرم تصمیم گرفتند محدودیت هایی را برای تمام کاربران سراسر دنیا تصویب کنند. کاربران واتس اپ از این پس فقط می توانند پیام ها را به ۵ مخاطب به صورت یکجا ارسال کنند. واتس اپ در انتشار خبری از طریق ایمیل اعلام کرد:

“تمام کاربران نسخه ی نهایی واتس اپ از این پس فقط می توانند پیام را به صورت یکجا به ۵ نفر ارسال کنند نه بیشتر! این کار باعث می شود که واتس اپ بیشتر تمرکز خود را روی پیام رسانی شخصی به مخاطبانِ نزدیک حفظ کند”.

این تصمیم چند ماه پس از انتشار خبرهایی مبنی بر کشته شدن ۲۵ نفر در هندوستان به دنبال ارسال پیامی دروغین و با اهداف پلید در واتس اپ، اتخاذ شد. مردم نیز مرتباً پیام های دروغینی در مورد زمین لرزه، پیشنهادهای دروغین شغلی، بلیت رایگان هواپیما و استوری هایی که باعث وحشت می شود دریافت می کردند.

این همان علتی است که واتس اپ را متوجه انتشار فراوان اطلاعات غلط کرد. واتس اپ توسط میلیاردها نفر از مردم سراسر جهان استفاده می شود و به تبع این محبوبیت، این پلت فرم پیام رسان مستعد انتشار چنین اطلاعات دروغینی که اکثراً هم توسط مهاجمانی که برای سوء استفاده وارد آن شده اند ارسال می شود، نیز هست.

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که مرتباً اینگونه پیام ها را دریافت می کنند در صورتی که در هفته ی آینده و پس از آپدیت کردن اپلیکیشن توسط اکثریت افراد تغییرات را حس کردید حتما تجربه ی خود را با ما به اشتراک بگذارید.

مطالعه
مایکروسافت ارزشمندترین کمپانی ۲۰۱۸

منبع: gsmarena.com

مترجم: سیده مینا سیدصالحی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید