هکرها با هک پرینترهای بسیاری در سراسر دنیا، موجب شدند که پرینترها از مردم بخواهند در اکانت Pewdiepie عضو شوند.پرینترهای بسیاری از سراسر جهان که به اینترنت وصل بودند هک شدند و به این صورت پیامی را پرینت کرده اند که از مردم می خواهد تا در کانال یوتیوب PewDiePie”” عضو شوند.

این حمله ی مجازی توسط @Hacker Giraffe (یک اکانت توییتر که روز قبلش ساخته شده بود) صورت گرفته که ادعا می کند این حمله ی تقریبا بی ضرر ، برای نشان دادن یک حفره ی بزرگ در امنیت پرینترها انجام شده است.

گفته می شود در محتوای این پیام که به ۵۰۰۰۰  پرینتر ارسال شده از مردم خواسته شده از کانال T-Series که یک کانال هندی در یوتیوب است و تقریبا در حال تبدیل شدن به پر مخاطب ترین کانال این پلت فرم است خارج شده و در کانال PewDiePie عضو شوند. همچنین از مردم خواسته در دو کانال دیگر نیز عضو شوند و پرینتر را نیز تعمیر نمایند.

در این حمله ی سایبری از پرینترها به عنوان یک نقطه ی ضعف در سیستم های کاری  استفاده شده است. بسیار مهم است که مطمئن شوید در معرض دسترسی خارجی نیستید و اگر هک شدید فوراً با مراکز مرتبط برای رفع مشکل تماس بگیرید. Hacker  Giraffe در گفتگو با The Verge گفت که در یک منبع آنلاین  ۸۰۰۰۰۰ پرینتر مستعد هک را پیدا کرده و نگران این آسیب پذیری است. وی گفت: “مردم فکرش را هم نمی کنند که یک هکر با نیات بد چقدر می تواند از این آسیب پذیری سوء استفاده کرده و فاجعه بیافریند. هکرها می توانند فایل ها را بدزدند، بدافزار نصب کنند، باعث وارد شدن آسیب های فیزیکی به پرینتر شوند و حتی از پرینتر به عنوان دریچه ای برای دستیابی به شبکه ی داخلی بهره ببرند” وحشتناک ترین بخش گفته های او این است:
“من هیچوقت هک کردن پرینتر را تجربه نکرده بودم، به طور کلی پروسه ی یادگیری، دانلود و کدنویسی برای این کار به ۳۰ دقیقه هم نکشید”

مطالعه
معرفی قابلیت های پیشرفته دوربین Galaxy S9

PewDiePie معمولا خبر ساز بوده؛ سال گذشته استفاده ی این شبکه از محتواهای ضد نژادی در یک برنامه ی زنده موجب واکنش همگانی شد. دو سال قبل از آن نیز مالک این کانال به عنوان فرد اولی که در یوتیوب به بازدید ۱۰ میلیاردی دست یافته است شناخته شد و هم اکنون ۶/۷۲ میلیون مشترک دارد.

منبع  ign.com

مترجم: سیده مینا سیدصالحی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید