بله شاید خنده دار و مسخره به نظر برسد اما این یک واقعیت است! همانطور که همه ی اینفلوئنسرهای اینستاگرامی فعالیت می کنند نسل جدیدی نیز ظهور کرده که واقعا تعجب هر کسی را بر می انگیزند. شاید هم بهتر باشد بگوییم که این نسل هنوز ظهور نکرده اند چون این اینفلوئنسرها هنوز متولد هم نشده اند! بله درست متوجه شدید کودکی که هنوز در رحم مادرش است و فقط تاریخ تولدش مشخص شده است ۱۱۲۰۰۰ فالوور دارد!

این جنین متولد نشده که Halston Blake Fisher نام دارد عضو یک خانواده ی اینفلوئنسر است که دارای یک دوقلوی دو ساله با بیش از دو میلیون فالوور هم هست. Kyler Fisher، پدر دوقلوها به روزنامه ی تایمز گفته است که پست های دارای اسپانسر در پیج فرزندانش بین ۱۰۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ دلار قیمت دارند.

پستی که در آن اضافه شدن فرد جدیدی به این خانواده را اعلام کردند بیش از ۴۰۰۰۰ لایک خورده است!

گذشته از سوال های بدیهی که در مورد حریم شخصی کودک مطرح است باید پرسید که چه کسی تصمیم گرفته که از این بچه ها به این شیوه سودجویی کند؟ روزنامه ی تایمز در مقاله ی خود در این مورد نوشته است که بیشتر، کمپانی های تولید کننده ی وسایل مورد نیاز کودکان در این پیج ها تبلیغ می کنند اما مشخص است که مخاطب این تبلیغات خود کودکان نیستند! شاید پاسخ سوالمان را بتوانیم از دو کودک اینفلوئنسری که سن بیشتری دارند بگیریم. Ava و Everleigh که هر دو شش ساله اند دو دوست هستند که در یوتیوب کانالی با جمعیت شناسی بسیار خاص دارند، جمعیت هدف پیج آنها رده ی سنی بین ۲۵ تا ۴۴ سال است.

مطالعه
هفت اختراع مهیج تسلا به مناسبت زادروز او

این موضوع با توجه به رسوایی پدوفیلیا که اخیراً در یوتیوب رخ داده است سوالات اخلاقی زیادی را جدای از حقوق اولیه ی کودکان در ذهن انسان ایجاد می کند.

اما کودکان، حتی اگر هنوز هم به دنیا نیامده باشند، در حال جذب فالوور هستند و با گسترش این اتفاق پولسازی آنها نیز بیشتر می شود. شاید این موضوعی است که پدر و مادر این کودکان به آن می اندیشند نه حقوق کودک و اخلاقیات!

منبع: mashable.com

مترجم: سیده مینا سیدصالحی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید