امروزه سنسور اثر انگشت روی صفحه نمایش به یک ویژگی مرسوم تبدیل شده است و تنها به گوشی های برتر محدود نمی شود. حتی گوشی های هوشمند دارای واسط های پیشرفته نیز ارائه دهنده سنسور اثر انگشت در صفحه نمایش هستند.

اما برای ارائه حسگر اثر انگشت در صفحه نمایش، تولید کننده گوشی هوشمند باید از یک صفحه نمایش OLED استفاده کند. بنابراین آنچه اتفاق می افتد این است که با استفاده از دوربین نور مرئی و صفحه نمایش، انتقال نور از پنل OLED برای عکس گرفتن از اثر انگشت استفاده می شود.

اما پنل های LCD قادر به عبور دادن نور از خود نیستند و به همین خاطر تولید کنندگان گوشی های هوشمند باید روی پنل های OLED کار کنند تا قابلیت اسکن اثر انگشت درون صفحه نمایش را فراهم کنند. اما، این رویه می تواند به زودی تغییر کند.

پس از تلاش های مداوم تولید کنندگان، پیشرفت های بزرگی در راهکار قرار دهی حسگر اثر انگشت در صفحه نمایش LCD ارائه شده است. Fortsense اعلام کرده که با موفقیت سنسور اثر انگشت روی صفحه نمایش را برای پنل های ال سی دی توسعه داده است.

تیم تحقیق و توسعه R & S ادعا می کند که الگوی مسیر نوری اثر انگشت را با اصلاح و بهبود پنل نور پس زمینه LCD بهبود و ارتقا داده است. این یعنی مشکل افکت نمایش، عکسبرداری از اثر انگشت و دیگر موارد مربوطه حل شده است.

علاوه بر این، به نظر میرسد که این شرکت یک رویکرد مبتنی بر الگوریتم را اتخاذ کرده است. این شرکت با استفاده از الگوریتم یادگیری عمیق شبکه عصبی، بهینه سازی اعتبارسنجی اثر انگشت روی پنل های LCD را میسر می کند. گفته می شود که سرعت شناسایی اثر انگشت در این تکنولوژی تقریبا با سرعت آن در سنسورهای رایج برابر است.

مطالعه
اپلیکیشنی که قابلیت های Digital Wellbeing گوگل را به گوشی های اندروید می آورد

این موفقیت بزرگی است زیرا هزینه پنل های LCD بسیار ارزان تر از پنل های OLED است. همچنین دوام پنل های LCD نیز بسیار بیشتر از صفحه نمایش OLED است. اگر این کار به خوبی انجام شود، ما باید تا پایان سال آینده یک گوشی هوشمند با بودجه بسیار کمتر با سنسورهای اثر انگشت روی صفحه نمایش را بدست آوریم.

منبع: gizmochina.com

مترجم: سیده مینا سیدصالحی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید