مایکروسافت اکنون، یعنی سه سال بعد از وارد کردن یک گوشی هوشمند به بازار و یک سال بعد از تایید خبر مرگ موبایل ویندوز ۱۰، اعلام کرده است که تمام پشتیبانی های خود برای این پلت فرم را در تاریخ ۱۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ خاتمه خواهد داد.

از این تاریخ به بعد کاربران همچنان امکان دسترسی به بک آپ های دستگاه، برای تنظیمات و اپلیکیشن های خاص را دارند که البته پشتیبانی این قابلیت ها نیز تنها سه ماه بعد در روز دهم مارس ۲۰۲۰ پایان خواهد یافت. از سوی دیگر، بعضی سرویس ها شامل آپلود عکس از دستگاه های موجود، ممکن است تا ۱۲ ماه بعد نیز ادامه ی کار بدهند.

در نتیجه ی این اتفاق، بزرگترین کمپانی ارزشمند دنیا اکنون به طور پیوسته در حال تشویق کاربران موبایل ویندوز ۱۰ به مهاجرت به دستگاه های اندروید و iOS است. با توجه به تمرکز اخیر مایکروسافت بر رقابت با پلت فرم های موبایل و دامنه ی گسترده ای از اپلیکیشن های بهینه  و حتی لانچرهای ویژه ی کاربران اندروید که این کمپانی ارائه می کند این رفتار اصلا تعجب برانگیز نیست. در نهایت، پلت فرم بعدی این کمپانی امکان mirroring با کامپیوترهای مجهز به سیستم عامل ویندوز ۱۰ را نیز خواهند داشت.

منبع: phonearena.com

مترجم: سیده مینا سیدصالحی

مطالعه
اگر همین روند ادامه پیدا کند امسال پیروز میدان فروش تلفن همراه هوشمند یک کمپانی جدید خواهد بود!

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید