اگر همچنان از ویندوز ۷ استفاده می کنید شاید وقت آن رسیده باشد که ویندوز خود را ارتقاء دهید. در روز ۱۴ ژانویه ی ۲۰۱۹ مایکروسافت اعلام کرده که دقیقا تا یک سال دیگر پس از این تاریخ، پشتیبانی ویندوز ۷ را قطع خواهد کرد. این یعنی دیگر نه آپدیتی و نه رفع نقص امنیتی برای این سیستم عامل ارائه خواهد شد.  در این رابطه یکی از مسئولین مایکروسافت در پستی چنین نوشت: “تغییر و پیشرفت در تکنولوژی اجتناب ناپذیر است و هیچوقت وقتی بهتر از امروز برای به حرکت در آوردن چیزهایی که باید تغییر دهی و به یک ساختار مدرن برسی نیست.”

البته مایکروسافت همچنان به تامین آپدیت های ویندوز ۷ برای مشتریان تجاری که برای پشتیبانی هزینه می پردازند ادامه خواهد داد.

ویندوز ۷ در سال ۲۰۰۹ منتشر شده و در حال حاضر همچنان پرکاربردترین سیستم عامل دسکتاپ است. اما در نهایت ویندوز ۱۰ در انتهای سال گذشته به بازار ویندوز ۷ غلبه کرد. بر  اساس گزارش ماه دسامبر سال ۲۰۱۸  که توسط NetMarketShare ارائه شد، ۳۹٫۲ درصد از سیستم هایی که از آنها اطلاعات جمع آوری می کنند به سیستم عامل ویندوز ۱۰ مجهز هستند، در حالی که ۳۶٫۲ درصد از ویندوز ۷ استفاده می کنند.

در سال ۲۰۱۲ غول کامپیوتر تصمیم گرفت ۵ سال دیگر به پشتیبانی تمام نسخه های ویندوز ۷ برای کاربران شخصی ادامه دهد.

منبع: cnet.com

مترجم: سیده مینا سیدصالحی

مطالعه
چند درصد از ظرفیت مغز انسان استفاده می شود؟

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید