سرچ و کورتانا در ویندوز ۱۰ از هم جدا می شوند. ساختار آخرین نمونه ی ویندوز ۱۰ که به تازگی منتشر شده است دستیار دیجیتال مایکروسافت را از منوی سرچ جدا می کند. یکی از مسئولین مایکروسافت در پستی اظهار کرد که: “کورتانا و سرچ را در taskbar از هم جدا می کنیم، این کار باعث می شود هر کدام از این قابلیت ها به طور مستقل نوآوری های مربوط به خود را در برگرفته و بهترین خدمت رسانی را به مخاطبان خود داشته باشند”.
البته کورتانا زیاد دور نمی شود، همانطور که در تصویر بالا می بینید مایکروسافت این قابلیت را به سمت راست Search bar منتقل کرده است.
در ادامه ی پست منتشر شده از طرف مایکروسافت، نوشته شده بود: “با این تغییر، کار برای شما آسانتر می شود، در این حالت می توانید با کلیک روی Search box در Taskbar بهترین تجربه از جستجو را در همان جای خودش داشته باشید و به علاوه با کلیک روی آیکون کورتانا نیز مستقیماً به فضای این دستیار صوتی دیجیتال هدایت می شوید”.

با تغییرات اعمال شده ی جدید زمان بارگذاری Start ارتقاء می یابد و دیگر امکاناتی مثل فونت جدید در تنظیمات، امکان Drag & Drop کردن فایل فونت به طور مستقیم از File Explorer به Settings و هدایت به صفحه ی Fonts برای نصب فونت ها، صفحه ی ساده تر Windows Insider Program Settings (از مسیر Settings> Update & Security> Windows Insider Program) در اختیار کاربران قرار میگیرد. صفحه ی Windows Insider Programs Settings تمام ویژگی های قبلی خود را در بر دارد اما این بار عضو شدن در برنامه و تنظیمات کامپیوتر مزایای جدید آن هستند.
لیست بلندی از آپدیت های کنسول ویندوز و تغییرات کلی، ارتقاها و رفع نقص ها نیز وجود دارد که باید منتظر آنها باشیم.
قبل از استفاده از این قابلیت ها به یاد داشته باشید این ویژگی ها در ابتدای چرخه ی توسعه هستند و ممکن است شامل باگ های بدی نیز باشند.

مطالعه
ویروس mydoom

منبع: pcmag.com

مترجم: سیده مینا سیدصالحی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید