در سال ۲۰۱۸ حدود ۳٫۹ میلیارد نفر یا ۵۱٫۲ درصد جمعیت جهان از سرویس های آنلاین استفاده کردند. برای اولین بار در تاریخ، اکثریت جمعیت جهان به اینترنت دسترسی پیدا کرده اند. به گزارش آژانس ویژه ی ملل متحد در زمینه ی فناوری اطلاعات و ارتباطات در پایان سال ۲۰۱۸ سرویس های آنلاین مختلف مورد استفاده ی ۳٫۹ میلیارد نفر، یعنی ۵۱٫۲ درصد از جمعیت جهان قرار گرفته اند.

دبیر کل ITU، Zhao Houlin، میگوید: “این یعنی یک گام بزرگ در جهت ایجاد جامعه ی ارتباطات جهانی اما هنوز مردم زیادی در سراسر جهان در انتظار استفاده از سیستم  اقتصادی دیجیتال هستند. ما باید جذب سرمایه ی بیشتری را از بخش های دولتی و خصوصی داشته باشیم و توسعه ی تکنولوژی و نوآوری را حمایت کنیم تا انقلاب دیجیتال همه را متحول کند.”

به گفته ی اتحادیه، در طول ۱۳ سال گذشته نسبت مردمی که به شبکه دسترسی دارند در افریقا افزایش یافته و از ۲٫۱ درصد در سال ۲۰۰۵ به ۲۴٫۴ درصد رسیده است. با این حال میزان دسترسی به اینترنت در آفریقا، همچنان در پایین ترین میزان ممکن است، در آسیا و اقیانوسیه با آن جمعیت کثیر هم اکنون ۴۷ درصد از مردم به اینترنت دسترسی دارند.

به طور کلی در کشورهای توسعه یافته نسبت افرادی که از اینترنت استفاده می کنند به ۸۰٫۹% و (که در سال ۲۰۰۵ ۵۱٫۳%) در کشورهای در حال توسعه به ۴۵٫۳% (۷٫۷ درصد افزایش) رسیده است. در کشورهای عضو CIS میزان تقریبی نفوذ اینترنت ۷۱٫۳% و در اروپا ۷۹٫۶% است.

همچنین ITU گزارش کرده که ۹۶% از جمعیت جهان هم اکنون در دامنه ی ارتباطات خطوط تلفن همراه هستند و تعداد سیمکارت های موجود در جهان از جمعیت جهان بیشتر شده است. همزمان تعداد کاربران خطوط تلفن ثابت در سال ۲۰۱۸ رو به کاهش بوده و انتظار می رود به کمتر از ۱۲٫۴% برسد.

مطالعه
ساختار Android Q Beta لو رفت و برخی قابلیت های افزوده ی آن مشخص شد

منبع: micetimes.asia

مترجم: سیده مینا سیدصالحی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید