جدیدترین قابلیت واتس اپ به کاربران امکان تماشای ویدیو درون این اپلیکیشن را می دهد!

واتس اپ قابلیت تصویر در تصویر را برای اندروید به کار گرفت. این قابلیت هم اکنون برای دانلود در دسترس همه قرار دارد.

کاربران واتس اپ در سیستم عامل اندروید بالاخره می توانند ویدیوها را درون اپ تماشا کنند. حالت تصویر در تصویر (PiP) واتس اپ به اندروید نیز رسید و در آپدیت آخر این نرم افزار موجود است.

قابلیت تصویر در تصویر یکی از ویژگی های مهم اندروید نوقا است. این قابلیت به کاربران امکان کوچکتر کردن صفحه ی نمایش ویدیو هنگام استفاده از دیگر اپلیکیشن ها را میدهد. کاربران می توانند ویدیوهای یوتیوب و اینستاگرام را بدون ترک کردن برنامه واتس اپ ببینند. این قابلیت قبلا فقط برای کاربران WhatsApp beta موجود بود. کاربران واتس اپ در iOS از حدود یک سال پیش این قابلیت را در دسترس داشته اند.

اگر هنوز به این قابلیت دست نیافته اید، می توانید به فروشگاه Google Play رفته و نسخه ی نهایی WhatsApp را دانلود نمایید. پس از دریافت این نسخه می توانید ویدیوهای اینستاگرام و یوتیوب را در این اپلیکیشن تماشا کنید. از این پس می توانید به راحتی دکمه ی Play ویدیوهای اینستاگرام و یوتیوبی که در واتس اپ دریافت می کنید را بزنید و آنها را همانجا تماشا کنید.

ویدیو در کادری جداگانه باز و پخش می شود. می توانید ویدیو را در همان کادر مربوط به خودش متوقف یا کادر را جابجا کنید. هنگامی که ویدیو در حال پخش است می توانید به چت خود ادامه دهید و بین پیام ها بالا و پایین بروید. این قابلیت در چت های یک به یک و گروه ها نیز وجود دارد. همچنین می توانید صفحه را تمام صفحه کرده و ویدیو را به صورت تمام صفحه مشاهده کنید. همچنین واتس آپ اعلام می کند که ویدیو در حال پخش در حالت PiP است.

مطالعه
دارندگان گوشی های note چه زمانی آپدیت رابط کاربری جدید سامسونگ را دریافت خواهند کرد

قابلیت PiP همچنین برای تماس های ویدیویی نیز امکان پذیر است. این ویژگی فعلا فقط به نسخه ی بتا تعلق دارد. با این قابلیت کاربران می توانند صفحه تماس ویدیویی را کوچک کرده و به استفاده از اپ نیز ادامه بدهند. این قابلیت نیز فقط برای کاربران iOS موجود است و امیدواریم به زودی در اندورید نیز بتوان از آن استفاده کرد.

منبع :hindustantimes.com

مترجم: سیده مینا سیدصالحی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید