حتما برای شما هم این سوال پیش آمده که فیلمبرداران مستند حیات وحش چگونه قادر به گرفتن چنین تصاویری به صورت ماکرو و بسیار کوچک از حشرات کوچک هستند.  خوب، یکی از راه های انجام این کار، استفاده از یک لنز periscope یا Probe است. لنزهایی نظیر  Innovision Probe 2+ و SuperScope T-Rex فقط دو مورد از گزینه های موجود برای این کار هستند اما لنزهای مخصوص این کار برای خرید یا اجاره کردن بسیار گران قیمت هستند. گزینه های مقرون به صرفه بین آنها خیلی کم است، اما LAOWA قصد دارد همه چیز را با لنز Macro Probe 24mm f/14 2x خود تغییر دهد.

Laowa ادعا می کند که Macro Probe 24mm f/14 2x اولین لنز پروب مشتری پسند درجه یک در جهان است. بر خلاف لنزهای ماکرو معمولی، لنز Probe 24mm می تواند چشم اندازی ایجاد کند که نمی تواند با لنز ماکرو معمولی تکرار شود و نه تنها می تواند قدرت فوکوس زیادی داشته باشد بلکه برای نشان دادن مقدار زیادی از جزئیات و بافت نیز مناسب بوده و قادر به ایجاد تصاویر Wide angle Bug eye (84.1) نیز هست. در این حالت جزئیات بیشتری از پس زمینه می تواند در عکس ها گنجانده شود تا چشم انداز چشمگیر و بسیار خیره کننده و زیبایی را ایجاد نماید. در لنزهای ماکرویِ تله فوتو،  معمولا سوژه بیشتر فضای کادر را پر می کند و در عوض از محیط اطراف آن جدا می شود.

پوشش تمام صفحه

لنز لااُوا هم می تواند به صورت full frame 35mm و هم با سنسور تصویری Super 35 کار کند.

مطالعه
چرا گوشی های چینی، ارزان هستند؟

سبکی

این دوربین تنها حدود ۴۷۴ گرم وزن دارد و واقعا سبک است و به راحتی می توان آن را حمل کرد.

طراحی اپتیکال

این لنز دارای طراحی اپتیکال بسیار پیچیده ای است و شامل ۲۷ جزء در ۱۹ گروه است تا در نهایت منجر به ایجاد یک عکس بی نظیر شود. این لنز در Canon EF, Nikon F and Sony FE به کار گرفته خواهد شد.

بزرگنمایی ۲:۱ تا فوکوس بی نهایت

این لنز جدید محدوده فوکوس از بزرگنمایی ماکرو۲:۱ تا فوکوس بی نهایت را پوشش می دهد. با حداکثر بزرگنمایی۲:۱ می توانید اشیاء بسیار کوچک و جزئیاتی که توسط چشم غیر مسلح دیده نمی شود را به تصویر بکشید. محدوده وسیع فوکوس (از ماکرو تا بی نهایت) برای ثبت جزئیات دقیق و پس زمینه در یک عکس، فوق العاده است.

عمق میدان زیاد

چالش سازندگان لنزهای ماکرو این است که بتوانند چیزهای کوچکی که به ندرت دیده می شوند را دنبال و فوکوس را روی آنها حفظ کنند این یعنی مرز خطا و ثبت یک تصویر فوق العاده گاهی به اندازه ی یک میلیمتر است. LAowa برای حل این مشکل از طراحی Wide Angle استفاده کرده که می تواند به عمق میدان بسیار بهتری دست یابد. قدرت فوکوس از فاصله ی بسیار کم و حفظ عمق میدان زیاد هم برای فیلمبردای حیات وحش و هم برای فیلمبرداری استودیویی مزیت بسیار ارزشمندی است. معمولا حتی با تصاویر عالی ماکرو تنها چیزی که می توانید ببینید سوژه است و بک گراند چندان واضح نیست.

لنز جلوی ضد آب

لااُوا لنز جلوی ضد آب را ساخته است، بنابراین می توان آن را برای عکاسی در هر محیطی استفاده کرد. طراحی ضد آب اجازه می دهد تا عکس ها را در آب و مایعات ثبت کنید و گرد و خاک و اینگونه موارد نیز به لنز وارد نمی شود.

مطالعه
سامسونگ تلفن هوشمندی با حافظه ی یک ترابایتی رونمایی می کند!

لنز لوله ای ۴۰ سانتی متری

شما با این لنز ۴۰ سانتی متری می توانید با فاصله ای ایمن از حیواناتی مثل عنکبوت ها عکاسی نمایید.

سر ۲ سانتی متری لنز

سری دو سانتی متری دورن دیامتری لنز امکانات ثبت پرسپکتیو های فوق العاده را به شما می دهد.

شما با این دایمتر کوچک می توانید لنز را به جاهای مختلف مثل یک لیوان وارد کنید یا آن را در هر جایی که لنزهای معمولی نمی توانند وارد شوند وارد کنید. سری کوچکتر لنز می تواند نور بهتری را به عکس شما بدهد.

یک لنز ماکروی معمولی یا لوله ی بزرگتر لنز نور بیشتری را بلاک می کند اما با لوله ی کوچک تر لنز می توانید نور بیشتری را دریافت نمایید و نور به سوژه ی شما نزدیکتر خواهد بود. این مسئله از آن جهت اهمیت دارد که لنز Laowa دارای ماکسیمم دیافراگم F 14 است بنابراین همه ی نوری که می توانید دریافت کنید را لازم خواهید داشت.

کمپانی سازنده ی این لنز همچنین در اقدامی هوشمندانه یک حلقه ی LED را در سری لنز درونسازی کرده که از ورودی Micro USB روی لوله ی لنز انرژی خود را تامین می کند.

منبع: newsshooter.com

مترجم: سیده مینا سیدصالحی

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید