هم اکنون آخرین نسخه ی Google Chrome برای سیستم عامل های مک، ویندوز و لینوکس در دسترس است. کروم ۷۲ در دسکتاپ قابلیت تنظیم Chromecast از وب را حذف کرده و تنظیمات مرورگر را برداشته است.

کروم ۷۲ قابلیت تنظیم دانگل های Chromecast با استفاده از مرورگر مک، ویندوز و لینوکس را حذف کرده است. پیش از این کاربران می توانستند تنظیم وای فای، نامگذاری دستگاه و کارهای دیگری را با رفتن به آدرس chrome://cast انجام دهند. این آدرس، کاربران را برای یافتن دستگاه های موجود در شبکه کمک می کرد اما حالا این صفحه فقط اطلاعات خاصی را به کاربران ارائه می کند.

گوگل با این کار، کاربران را به سمت اپلیکیشن Google Home هدایت می کند. البته بد نیست بدانید که این تغییر فقط روی پروسه ی تنظیم اعمال شده و هیچ تاثیری روی کارکرد Casting ندارد. کاربران می توانند همچنان به ارسال ویدیو، صوت و دیگر موارد از طریق کروم در مک، ویندوز و لینوکس ادامه دهند.

کروم ۷۱

کروم ۷۲

در همین حال تنظیمات در کروم ۷۲ حذف شده و Autofill را به بخش مجزایی واگذار کرده که دارای پسورد، روش های مختلف پرداخت، آدرس ها و غیره است. از این پس مردم برای باز کردن تنظیمات اکانت گوگل باید از میانبرها استفاده کنند در حالیکه تنظیمات همگام سازی همچنان همانجا قرار دارد.

کروم ۷۱

کروم ۷۲

همچنین در کروم ۷۲ More Omnibar Results هم افزوده شده است. وقتی افراد برای یافتن اشخاص، مکان ها یا دیگر مدخل ها سرچ می کنند بخش بازشونده ی Address bar می تواند متن، تصاویر مرتبط و توضیحات مختصر را نیز در بر بگیرد. به علاوه هم اکنون پیشنهادهایی برای تکمیل عبارت سرچ را نیز ارائه می کند.

مطالعه
چه امکاناتی به iOS 13 می آیند؟

کروم ۷۲

Web Authentication API نیز به کاربران این امکان را می دهد که با کلید امنیتی، Trusted Platform Module یا دیگر متدهای شناسایی نیز وارد شوند. نسخه ی ویندوز کروم هم اکنون به Web Authentication API نیز مجهز است. این قابلیت می تواند Windows Hello و Two-factor verififcation را برای شناسایی کاربر فعال کند. همچنین تجهیز به U2F روی USB، بلوتوث کم مصرف و NFC نیز از دیگر ویژگی های ان است.

ابزار Chrome Clean up هم روی ویندوز، فایل های آلوده را به جای آنکه حذف کند قرنطینه می کند تا ریسک آلوده شدن فایل های غیرآلوده را کاهش دهد.

در Unload  صفحه دیگر Pop up ها را نمی بینید چرا که کاربرد بازدارنده ی Window.open() در این نسخه اعمال شده است. Pop up blocker مرورگر در حال حاضر نیز از این کار جلوگیری می کند اما این بار این کار بدون توجه به فعال یا فعال نبودن بلاکر رخ می دهد.

کروم ۷۲ برای دسکتاپ و اندروید هم اکنون در دسترس است و برای سیستم عامل کروم نیز در هفته های آینده ارائه می شود.

منبع: ۹to5google.com

مترجم: سیده مینا سیدصالحی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید