رقابت برای تولید تلویزیون تمام صفحه در سالهای اخیر رشد قابل توجهی داشته است. شرکت سامسونگ هم در حال حاضر وعده داده که یک تلویزیون بدون قاب برای مدل های بعدی ۸K خود می سازد و به ویژه تلویزیون های ۶۵ اینچ به بالا نمای کاملا بدون قاب خواهد داشت.

بعضی نمایشگرها برای پنهان کردن برخی اجزاء که عملکرد نمایشگر به آنها وابسته است به قاب نیاز دارند و برخی هم برای هماهنگی ساختاری باید قاب داشته باشند. اما شرکت سامسونگ می گوید که به لطف تکنولوژی جدید  ۸k Display Driver IC یا DDI خود می تواند نیاز به این قاب ها را به طور کامل برطرف کند. تراشه ی جدید می تواند کیفیت کاملا واقعی با رزولوشن ۸K را در طراحی های با ظرافت تلویزیون های جدید و سرعت انتقال داده ی ۴ گیگابایت در ثانیه را به کاربران این تلویزیون ها ارائه کند.

سامسونگ دارای یک رابط استاندارد یکپارچه برای تلویزیون است که به آن USI-T گفته می شود و ورژن ۱٫۰ آن دارای intra panel با سرعت دو گیگابایت بر ثانیه است. درایور نمایشگر جدید به USI-T 2.0 است که در آن این سرعت دو برابر می شود. با توجه به اینها کیفیت این نمایشگر بسیار بالاتر رفته و این یعنی اجزای کمتری نیاز است و تلویزیون ها می توانند هم باریک تر باشند و هم قاب نداشته باشند.

منبع: pcmag.com

مترجم: سیده مینا سیدصالحی

مطالعه
تاریخچه ی تلویزیون ها از سال 1920 تا 2018

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید