دوربین های پهپادی که روزی فقط در دسترس افراد حرفه ای بودند و برای عکسبرداری و فیلمبرداری های خاص به کار گرفته می شدند امروزه گسترش بیشتری در بین مردم یافته اند و سهل الوصول تر شده اند. قیمت آنها نیز در سالهای اخیر پایین تر آمده و در طول این بازه ی زمانی پیشرفت تکنولوژی قابل توجهی را نیز در این زمینه شاهد بوده ایم.

با وجود اینکه نمونه های اولیه ی این دستگاه ها دامنه ی محدود تری از سوژه های عکاسی و محیط ها را پوشش می دادند اما امروزه مدل های آخر آنها به دوربین های بسیار پیشرفته و تکنولوژی ضد لرزش تصویر مجهز شده اند که امکان فعالیت های بیشتری در محیط باز را به کاربران آنها می دهد. چه در سفر باشید، چه روی پل های شهرهای مدرن یا در حال بالا رفتن از کوه ها و دور از زندگی شهری همیشه صحنه هایی وجود دارد که باید آنها را در عکس ها ثبت کرد و بر خلاف دوربین های دستی که فقط زاویه ی دید انسان را پوشش می دهند پهپادها می توانند زاویه دید جدیدی را به نمایش بگذارند.

با افزایش تقاضای خرید پهپاد، بازار این کالا نیز رشد می کند و تولید کنندگان بیشتری به این فکر می افتند که نیازهای مختلف مصرف کنندگان را پیش از دیگران تامین نمایند.

کوادکوپترهای سایز کوچک برای محیط های کوچک و داخلی و محدود گزینه ی خوبی هستند اما آپشن های متعدد زیادی وجود دارند که میتوانند فضاهای بزرگ و حتی عکاسی هوایی را نیز میسر کنند. این پیشرفت ها و گرایش کلی به سمت عکاسی هوایی با پهپاد در حال تغییر دادن مسیر حوزه ی عکاسی و حتی فوتوژورنالیسم است. برای نمایش این بازار نوپای عکاسی یک جامعه ی عکاسی هوایی به نام SkyPixel، با یک کمپانی تولید کننده ی این پهپادها به نام DJI ارتباط برقرار و در رقابت سالانه ی عکاسی  خود در سال ۲۰۱۶ بیش از ۲۷۰۰۰ عکس ارسالی از ۱۳۱ کشور را دریافت کرده است.

مطالعه
معرفی قابلیت های پیشرفته دوربین Galaxy S9

ما چند مورد از برندگان این مسابقه و یک سری موارد انتخابی از سایت هایی مثل Dronestagram که یک اکانت اینستاگرام ویژه ی عکاسی هوایی با پهپاد است را در یک گالری متشکل از عکس های هوایی واقعا حماسی گردآوری کرده ایم. این عکسها  که از بیابان ها و دره ها گرفته تا آتشفشان های جهان را به تصویر کشیده اند در یک گالری شامل ۵۰ عکس هوایی از سراسر جهان در دسترس شماست.

مترجم: سیده مینا سیدصالحی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید