آیا پسوردی که شما استفاده می کنید نیز در این لیست هست؟!

آیا تمایل دارید که اطلاعات آنلاین خود را محافظت کنید و مطمئن شوید  اطلاعات حساب بانکیتان هک نمی شود؟ برای این کار، باید از یک پسورد قدرتمند استفاده کنید.

شاید برای خیلی ها این موضوع یک موضوع تکراری و بی اهمیت باشد اما هنوز افرادی در سراسر جهان وجود دارند که از ترکیبات
ناایمن برای پسورد خود استفاده می کنند.

بر اساس دیتای گردآوری شده توسط گروه امنیت کمپانی Splash Data پسورد “۱۲۳۴۵۶” برای هفتیمن سال متوالی به عنوان قابل پیش بینی ترین پسورد جهان شناخته شد.  لیست سالانه ی این کمپانی بیش از ۵ میلیون پسورد قابل نفوذ را بررسی کرده اند تا به بدترین آنها برسند.

در این میان پسورد “Donald” یکی از موارد جدید موجود در لیست و کلمه ی “Password” دومین پسورد نا امن در این لیست بوده است.

در زیر لیستی مشتمل بر ۱۰ مورد از بدترین پسوردهای نا امن جهان در سال ۲۰۱۸ را به شما ارائه کرده ایم:

  1. ۱۲۳۴۵۶
  2. password
  3. ۱۲۳۴۵۶۷۸۹
  4. ۱۲۳۴۵۶۷۸
  5. ۱۲۳۴۵
  6. ۱۱۱۱۱۱
  7. ۱۲۳۴۵۶۷
  8. sunshine
  9. qwerty
  10. iloveyou

البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که این اشتباه در زمینه ی انتخاب پسوردهای نا امن فقط منحصر به افراد معمولی جامعه نبوده و سلبریتی ها و افراد برجسته نیز از این اشتباهات مستثنی نیستند.

اگر شما هم یکی از این افراد هستید شاید در سال جدید وقت آن باشد که زندگی دیجیتال خود را ارتقا بدهید. Dashlane به کسانی که در این زمینه ضعیف هستند توصیه می کند که هیچوقت از نام خانوادگی، نام والدین و هر چیزی که دیگران با کمی جستجو در مورد شما می توانند به آن دست یابند را به عنوان پسورد استفاده نکنید.

مطالعه
تغییرات جدید Android Q ممکن است موجب حذف دکمه ی بازگشت شود!

پسوردها همیشه باید شامل حروف، علامت ها و اعداد در کنار هم باشند. اگر نمی توانید به ترکیبات این چنینی فکر کنید یا آنها را به خاطر بسپارید باید از یک Password Generator استفاده کنید که پسوردها را برای شما ساخته و در وقت مقتضی یادآوری و ذخیره کند.

در نهایت، قانون طلایی دیگر این کار آن است که هیچ وقت یک پسورد را در چند جا استفاده نکنید چون در این حالت هکرها می توانند با دستیابی به پسورد یکی از اکانت های شما به دیگر اکانت های مرتبط با آن نیز دست پیدا کرده و تمام اطلاعات شما در بخش های مختلف را به سرقت ببرند.

حتی اگر این گام ها را نیز در جهت ارتقاء پسورد خود بردارید هیچ تضمینی نیست که شما هیچ وقت هک نشوید، اما بهتر است تا جایی که می توانید تلاش خود را برای جلوگیری از وقوع این اتفاق ناگوار به کار بگیرید.

منبع: digitaltrends.com

مترجم: سیده مینا سیدصالحی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید