روز جمعه اپل طی دادخواستی به دروغگویی در مورد سایز صفحه نمایش گوشی iPhone X خود متهم شده است.

دو نفر شاکی این دادخواست را در دادگاه منطقه ای امریکا در کالیفرنیای شمالی داده اند. این اشخاص ادعا کرده اند که اپل سایز صفحه نمایش و تعداد پیکسل های دستگاه های iPhone X، iPhone XS و iPhone XS Max را اشتباه تبلیغ کرده است. شاکیان قاطعانه به دنبال پیگیری این شکایت هستند.

اپل به درخواست ارائه ی توضیحات پاسخ فوری نداد.

اشتباه اپل در این دعوی این است که بخش هایی که جزء صفحه نمایش نیستند مثل شکاف ها و گوشه ها را نیز جزء صفحه حساب کرده و تعداد پیکسل ها را در آن بخش نیز شمرده است. با توجه به این پرونده ی ۵۵ صفحه ای، محصول جدید اپل، آنطور که در تبلیغات گفته می شود تمام صفحه نیست. به طور مثال سایز صفحه نمایش iPhone X در اندازه ی ۵٫۸ اینچ اعلام شده است اما بر اساس اندازه گیری شاکیان این صفحه نمایش تنها حدود ۵٫۶۸۷۵  اینچ است.

شاکیان همچنین ادعا کرده اند صفحه نمایش گوشی های سری iPhone X رزولوشن پایین تری نسبت به آنچه در تبلیغات گفته می شود دارند. به گفته ی اپل این صفحه نمایش دارای رزولوشن ۲۴۳۶×۱۱۲۵ پیکسل است اما این محصول پیکسل های واقعی دارای subpixel قرمز، سبز و آبی در هر پیکسل را دارا نیستند و این یعنی کیفیتی پایین تر از آنچه در تبلیغات می شنویم. به علاوه در این پرونده قید شده که کیفیت صفحه نمایش iPhone 8 Plus بالاتر از iPhone X است.

این اولین بار نیست که از اپل بخاطر محصولاتش شکایت می شود. ده ها نفر از مشتریان این کمپانی در ماه مارس در ۵۹ پرونده ی قضایی بخاطر یک مشکل نرم افزاری که در بعضی iPhone های قدیمی تر وجود داشت شکایت کرده بودند و منتظر دستور قضایی بودند. در ماه ژوئن نیز اپل بخاطر ترک برداشتن، شکستن و جدا شدن صفحه ی Apple Watch از بدنه ی آن به پرداخت ۵ میلیون دلار جریمه محکوم شده بود.

منبع: cnet.com

مترجم: سیده مینا سیدصالحی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید