روز جمعه اپل طی دادخواستی به دروغگویی در مورد سایز صفحه نمایش گوشی iPhone X خود متهم شده است.

دو نفر شاکی این دادخواست را در دادگاه منطقه ای امریکا در کالیفرنیای شمالی داده اند. این اشخاص ادعا کرده اند که اپل سایز صفحه نمایش و تعداد پیکسل های دستگاه های iPhone X، iPhone XS و iPhone XS Max را اشتباه تبلیغ کرده است. شاکیان قاطعانه به دنبال پیگیری این شکایت هستند.

اپل به درخواست ارائه ی توضیحات پاسخ فوری نداد.

اشتباه اپل در این دعوی این است که بخش هایی که جزء صفحه نمایش نیستند مثل شکاف ها و گوشه ها را نیز جزء صفحه حساب کرده و تعداد پیکسل ها را در آن بخش نیز شمرده است. با توجه به این پرونده ی ۵۵ صفحه ای، محصول جدید اپل، آنطور که در تبلیغات گفته می شود تمام صفحه نیست. به طور مثال سایز صفحه نمایش iPhone X در اندازه ی ۵٫۸ اینچ اعلام شده است اما بر اساس اندازه گیری شاکیان این صفحه نمایش تنها حدود ۵٫۶۸۷۵  اینچ است.

شاکیان همچنین ادعا کرده اند صفحه نمایش گوشی های سری iPhone X رزولوشن پایین تری نسبت به آنچه در تبلیغات گفته می شود دارند. به گفته ی اپل این صفحه نمایش دارای رزولوشن ۲۴۳۶×۱۱۲۵ پیکسل است اما این محصول پیکسل های واقعی دارای subpixel قرمز، سبز و آبی در هر پیکسل را دارا نیستند و این یعنی کیفیتی پایین تر از آنچه در تبلیغات می شنویم. به علاوه در این پرونده قید شده که کیفیت صفحه نمایش iPhone 8 Plus بالاتر از iPhone X است.

مطالعه
21 سال پیش در چنین روزی Microsoft و Apple با یکدیگر قراردادِ همکاری امضا کرده اند

این اولین بار نیست که از اپل بخاطر محصولاتش شکایت می شود. ده ها نفر از مشتریان این کمپانی در ماه مارس در ۵۹ پرونده ی قضایی بخاطر یک مشکل نرم افزاری که در بعضی iPhone های قدیمی تر وجود داشت شکایت کرده بودند و منتظر دستور قضایی بودند. در ماه ژوئن نیز اپل بخاطر ترک برداشتن، شکستن و جدا شدن صفحه ی Apple Watch از بدنه ی آن به پرداخت ۵ میلیون دلار جریمه محکوم شده بود.

منبع: cnet.com

مترجم: سیده مینا سیدصالحی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید