در سال ۲۰۱۶ فیسبوک قابلیت های جدیدی در زمینه ی افزایش قابلیت دسترسی شبکه معرفی کرد. آنها اعلام کردند که قرار است فیسبوک از هوش مصنوعی کمک گرفته و توصیفات متنی از تصاویر را برای افرادی که دارای مشکلات بینایی هستند ارائه کند. البته شبکه اجتماعی اشتراک تصاویر و ویدیوی اینستاگرام، که تحت مالکیت فیسبوک است، در آن زمان هنوز این قابلیت ها را نداشت.

اما اخیراً اینستاگرام اعلام کرده است که به زودی با معرفی دو قابلیت جدید در جهت تسهیل کارکرد افراد دارای مشکلات بینایی با این شبکه ی اجتماعی، سطح دسترسی آن را افزایش خواهد داد.

این قابلیت جدید که مانند همان قابلیت ذکر شده در مورد فیسبوک بر پایه ی هوش مصنوعی کار می کند نیز باعث می شود که متن هایی در توصیف تصاویر، به طور خودکار ایجاد شوند. این متن جایگزین شونده ی خودکار با استفاده از تکنولوژی شناسایی شیء گرایی که توسط فیسبوک توسعه داده شده ایجاد می شود.

در کنار این ویژگی، قابلیت دیگری نیز وجود دارد که به نام Custom Alternative Text شناخته می شود و به افراد که این امکان را می دهد که هنگام آپلود تصاویر خود توصیف کامل تری را نوشته و به این طریق به افزایش دسترسی اینستاگرام کمک کنند.

بر اساس پستی که در بلاگ اینستاگرام منتشر شده اگر هنوز Custom Alternative Text اضافه نشده فقط به این علت است که اینستاگرام به صورت خودکار و با استفاده از توان هوش مصنوعی توصیفات جایگزین مناسب را ایجاد می کند.

 

Instagram

متن بالای نمودار: افزایش کاربران اینستاگرام تا یک میلیارد

مطالعه
عصب شناسان امواج مغزی را به صورت کلامی ترجمه کردند!

متن پایین نمودار: نمودار تعداد کاربران فعال اینستاگرام در طول زمان

هم اکنون بیش از ۲۸۵ میلیون فرد دارای مشکلات بینایی در سراسر جهان وجود دارند. امروزه که اینستاگرام یکی از مشهورترین و رو به رشد ترین رسانه های اجتماعی است تعداد بیشماری از افراد می توانند از این قابلیت های جدید بهره مند شوند. این شبکه اجتماعی اعلام داشته است که اینها نخستن گام های آنها در جهت افزایش سطح دسترسی اینستاگرام هستند و در آینده باید منتظر قابلیت های بیشتری باشیم.

منبع: neurohive.io

مترجم: سیده مینا سیدصالحی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید